Ultima oră
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei
O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona
Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase
Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei
Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială

MM Stoica, discurs manifest după ce a văzut decizia de la Rapid: ”Nu e un respect!” | VIDEO EXCLUSIV

Cupa României Publicat pe 3 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

În această săptămână, are loc o nouă etapă din Cupa României, iar partidele sunt transmise în direct pe canalelele PrimaSport, dar şi online, pe platforma PrimaPlay.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/21857193/2/glasgow-rangers-fcsb-uefa-europa-league-24-10-2024-5-1.jpg

FCSB se va deplasa la Borcea, pentru meciul din Cupa României. 

Adversara FCSB-ului evoluează în Liga 3, iar primarul comunei Borcea a decis să închirieze o nocturnă pentru partida echipei Agricola Borcea cu FCSB. 

MM Stoica nu a părut prea mulţumit de această decizie şi a pus în balanţă situaţia celor de la Rapid, care au jucat meciul cu CS Afumaţi, programat iniţia în deplasare, chiar în Giuleşti, pe teren propriu. 

”Nu e un respect!” 

"Noi dacă am fi jucat cu Afumaţi îşi luau nocturnă şi jucau la Afumaţi. La Hunedoara am fost, au închiriat nocturnă, la Suceava am fost, au închiriat nocturnă, la Oradea am fost, cu Alba Iulia am jucat, tot aşa.

Până şi Borcea, cum ai putea să tratezi competiţia asta cu respect în momentul în care... ok, se permit chestiile astea, înţeleg. Cupa e competiţia tuturor, însă nu e un respect pentru o echipă când o duci pe un teren care în mod normal nu se poate omologa pentru Liga 1, noi suntem în Liga 1.

Sunt unele stadioane care nu ar trebui să fie omologate, de ce să jucăm pe un teren desfundat, cu gropi, cu o nocturnă chioară, nu e normal.

Mi se pare foarte normal şi corect, respect pentru jucători şi pentru oamenii care investesc într-o echipă. La noi nu e respect, ok, rămâi in istoria unei comune, dar nu vine campioana României, o să vina o selecţionată, academia campioanei României.

Aşa e normal să tratăm competiţia asta, să tratăm aşa cum suntem tratati, nu o să fie jucătorii noştri importanţi. Nu e nicio razbunare, avem un meci foarte important cu Botoşani, avem o revanşă de luat, avem o competiţie pe care o tratăm cu maximă superiozitate.

Mergem la Borcea, 2 ore cu autocarul, nu avem unde să stăm acolo, când mergem într-o deplasare mergem cu o zi înainte, ok, măcar să plecăm dimineaţa, să se odihnească băieţii. E complicat pe frigul ăsta, trebuie să mergem să jucăm.", a mai spus Mihai Stoica.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele