VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”
VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin

Moruţan şi Cicâldău, titulari pentru Galatasaray, în remiza cu Lokomotiv Moscova din Europa League

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2021

UPDATE: Galatasaray şi Lokomotiv Moscova au terminat la egalitate, scor 1-1. Turci au deschis scorul prin Feghouli, care a punctat de la distanţă, în finalul primei reprize. Ruşii au salvat un punct prin Kamao, în minutul 73.

Alexandru Cicâldău a fost integralist, în timp ce Olimpiu Moruţan a fost schimbat în minutul 76.

----------------------------------------

Fatih Terim îi va trimite din primul minut pe teren pe Olimpiu Moruţan şi pe Alexandru Cicâldău, în meciul pe care Galatasaray îl susţine pe teren propriu, în faţa celor de la Lokomotiv Moscova, în etapa IV a grupelor Europa League.

În manşa tur, formaţia turcă s-a impus cu scorul de 1-0, graţie golului reuşit de Akturkoglu, din pasa lui Olimpiu Moruţan. Galata conduce grupa cu 7 puncte, în timp ce adversara de joi este ”lanterna roşie”, cu doar un punct marcat.

Galatasaray: Muslera – Van Aanholt, Marcao, Nelsson, Yedlin – Feghouli, Berkan, Cicâldău – Moruţan, Dervisoglu, Akturkoglu.
    Lokomotiv: Guilherme – Rybus, Jedvaj, Barinov, Nenakhov – Rybchinskii, Beka Beka, Maradishvili, Kerk – Lisakovich, Zhamaletdinov.

Turci sunt pe val datorită românilor

Galatasaray s-a impus în faţa celor de la Gaziantep, scor 2-0. Toţi cei patru români au fost titulari: Moruţan, Cicâldău, Maxim, Toşca.

Olimpiu Moruţan a deschis scorul în al treilea minut de prelungiri, cu un şut plasat superb în plasa laterală. Românul nu a celebrat reuşita. Motivul posibil fiind criticile pe care le-a primit în ultima perioadă în spaţiul public.