OFICIAL ǀ Luis Enrique nu mai este selecţionerul Spaniei. Succesorul său a fost ales. UPDATE OFICIAL ǀ Luis Enrique nu mai este selecţionerul Spaniei. Succesorul său a fost ales. UPDATE
OFICIAL ǀ Cine sunt înlocuitorii lui Mirel Rădoi la Universitatea Craiova OFICIAL ǀ Cine sunt înlocuitorii lui Mirel Rădoi la Universitatea Craiova
Echipele de juniori ale României U17 şi U19 şi-au aflat adversarele din preliminariile EURO 2024 Echipele de juniori ale României U17 şi U19 şi-au aflat adversarele din preliminariile EURO 2024
Veste bună pentru Anglia! Raheem Sterling vrea să se întoarcă în Qatar Veste bună pentru Anglia! Raheem Sterling vrea să se întoarcă în Qatar
Echipa feminină de tenis de masă a României, calificată la CE de anul viitor
Probleme fizice pentru argentinianul Rodrigo De Paul înaintea meciului cu Ţările de Jos de la Cupa Mondială Probleme fizice pentru argentinianul Rodrigo De Paul înaintea meciului cu Ţările de Jos de la Cupa Mondială

Motivul pentru care startul partidei Olympique Marseille - Sporting Lisabona a fost amânat cu 20 de minute

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 4 oct 2022

Echipa franceză Olympique Marseille a învins marţi, acasă, formaţia portugheză Sporting Lisabona, scor 4-1, într-un meci din grupa D a Ligii Campionilor. Partida a început cu o întârziere de 20 de minute pentru că autocarul lui Sporting a ajuns mai târziu la stadion, din cauza unui ambuteiaj.

Sporting Lisabona a început meciul cu un gol marcat în minutul 1 de Francisco Trincao, însă portarul portughezilor, Adan, a întors soarta partidei în favoarea gazdelor. Mai întâi a degajat în Alexis Sanchez şi mingea a intrat în poartă, francezii egalând în minutul 13, apoi a greşit şi la golul al doilea, înscris de Harit în minutul 16. În minutul 23 Adan a primit direct cartonaş roşu din partea arbitrului italian Davide Massa şi şi-a lăsat echipa în zece oameni.

Olympique Marseille a mai înscris de două ori şi s-a impus cu scorul de 4-1, după reuşitele lui Balerdi (min. 28) şi Mbemba (min. 84).