VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

Motivul pentru care „U” Cluj este în scădere de formă: „Poate fi asta” | VIDEO EXCLUSIV

U Cluj Publicat pe 21 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii.

Într-o repriză în care ambele formaţii au avut câte o ocazie de gol, Frederic Maciel a deschis scorul, în minutul 40, cu un şut la colţul lung. În partea secundă, Cisotti a şutat pe lângă poartă, în minutul 76, iar clujenii nu au reuşit să egaleze, deşi Universitatea a jucat mai multe minute în zece oameni, după eliminarea lui Maciel.

În ultimele minute Samuel Teles l-a lovit în faţă pe Dan Nistor şi i-a spart acestuia nasul, iar medicii au rămas minute întregi pe gazon pentru a opri hemoragia jucătorului clujean.

Cu acestă victorie gălăţenii urcă pe prima treaptă a play-out-ului, cu 30 de puncte. Universitatea Cluj are 26 de puncte şi ocupă poziţia a patra.

Aflat în studio-ul Fotbal Show, Cristi Dulca a încercat să găsească explicaţii pentru forma scăzută a echipei din ultima perioadă şi este de părere că schimbările din lot au dus-o pe „U” Cluj în situaţia actuală.

„Mi s-au părut prea multe schimbări care s-au făcut în echipă. De-a lungul etapelor s-au schimbat foarte mulţi jucători. Şi portarul şi în zona centrală, fundaşi, mijlocaşi. S-au schimbat foarte mulţi. Poate fi asta, nu ştiu ce să zic. , a spus Cristi Dulca, la Prima Sport.