E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

Nae Constantin, concluzii amare. ”Pe o suprafaţă bună ar fi fost alcătuită altfel formaţia”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2023

Chindia Târgovişte a învins în deplasare, formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-1, într-un meci din etapa a 23-a a Superligii, în care a revenit de la 0-1.

Petrolul a deschis scorul în prima repriză, în minutul 27, când arbitrul Viorel Flueran a dictat penalti la un faul al lui Dinu asupra lui Moldoveanu şi Grozav a transformat.

Chindia a replicat în repriza secundă cu două goluri care au adus victoria dîmboviţenilor. În minutul 70 Cooper a egalat cu o lovitura de cap din centrarea lui Vorobjovas, iar în minutul 85 Daniel Popa a închis tabela din pasa lui Cooper,  pentru o victorie care aduce trei puncte importante pentru Chindia.

Nae Constantin, antrenorul celor de la Petrolul, a declarat că starea precară a gazonului i-a dat planurile tactice peste cap.

”Un meci de luptă, spectaculos pe alocuri, cu faze de poartă. Din păcate, nu am putut scoate un rezultat pozitiv astăzi. E dureros, băieţii au alergat, au muncit, doar că nu am avut şansă în anumite momente, când am fi putut să ne desprindem, dar nu am reuşit să o facem.

(n.r. despre starea precară a gazonului) Pe o suprafaţă bună ar fi fost alcătuită altfel formaţia noastră astăzi. Budescu ar fi fost titular în mod normal. Budescu e jucător de valoare, pe un teren bun poate să creeze mult mai mult decât a arătat-o astăzi în puţinele minute pe care le-a avut”,