VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo
 EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor” EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor”
Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră

Napoli - Udinese 3-2. Trupa lui Spalletti are 11 puncte avans în fruntea Seriei A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 12 nov 2022

Napoli a învins pe teren propriu, formaţia Udinese, scor 3-2, într-un meci al etapei a 15-a din Serie A.

Napoli a condus cu 3-0 în minutul 58, după golul reuşit de Elmas. Primele două goluri ale napoletanilor au fost marcate în prima repriză de Osimhen (min. 15) şi Zielinski (min.31).  Oaspeţii au revenit pe final, cu două goluri înscrise în numai trei minute, dar nu au mai avut forţă să egaleze. Pentru Udinese au înscris doi jucători intraţi în repriza secundă, Nestorovski 79 şi Samardzic 82.

Napoli este lider autoritar în Serie A, unde conduce cu 11 puncte avans faţă de a doua clasată, Lazio. Napoli are 41 de puncte (din 15 meciuri), faţă de 30 de puncte din câte 14 meciuri adunate de Lazio şi Milan.