Ultima oră
Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV
Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă
Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final
VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV 
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV

Narcisa Lecuşanu a identificat mai multe probleme în jocul celor de la CSM Bucureşti. ”Echipa a stat doar în Grubisic şi Neagu”

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 12 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20112288/1/csm-tska.jpg

CSM Bucureşti a ratat calificarea în semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin! La Moscova, în direct pe Look Sport+, ŢSKA a reuşit o victorie la cinci goluri diferenţă, scor 24-19, şi a mers mai departe graţie golurilor înscrise în deplasare. La Bucureşti, CSM s-a impus cu 32-27.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a meciului, cu 9 goluri din 15 aruncări.

Fosta mare handbalistă Narcisa Lecuşanu a declarat că nu este atât de surprinsă de rezultat, întrucât s-au făcut multe greşeli în manşa tur, iar lipsa de experienţă a lui Adi Vasile la acest nivel s-a simţit.

”Cumva jocul lui CSM Bucureşti nu mi-a dat speranţe. Nu am avut cea mai mare încredere. Nu am ştiut să conservăm la Bucureşti avantajul de 9 goluri avut la un moment dat. Acum, la Moscova, echipa a stat doar în Grubisic şi Neagu. Sunt jucătoare gen Laura Chiper Moisă care se vede că nu au jucat tot sezonul sau au evoluat foarte puţin. Acum, când le-ai trimis să joace, nu au putut.

Lazovic a făcut un meci slab, deşi în meciurile de până acum a jucat formidabil. Nu l-am înţeles pe Adi Vasile de ce nu a scos-o, să o ţină trei-patru minute să o liniştească. Poate trebuia băgată şi Bazaliu sau Perianu acolo. Ai nevoie de toţi oamenii într-o echipă. Ştiu, e uşor de pe margine, eu nu sunt la antrenamente să văd cum se pregătesc. Poate acolo e o explicaţie”, a declarat Lecuşanu, pentru gsp.ro.

  • Narcisa Lecuşanu face parte din Comitetului Executiv al Federaţiei Internaţionale de Handbal.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele