Ultima oră
Sebastien Ogier a triumfat în Grecia şi a ajuns la două victorii stagionale în WRC Sebastien Ogier a triumfat în Grecia şi a ajuns la două victorii stagionale în WRC
E gata! Fotbalistul dorit de FCSB a aterizat în România şi a semnat cu Rapid: contract pe 3 ani E gata! Fotbalistul dorit de FCSB a aterizat în România şi a semnat cu Rapid: contract pe 3 ani
Andrei Nicolescu anunţă schimbări masive la Dinamo! Şase jucători sunt pe punctul de a semna cu alb-roşii | EXCLUSIV Andrei Nicolescu anunţă schimbări masive la Dinamo! Şase jucători sunt pe punctul de a semna cu alb-roşii | EXCLUSIV
Încă un transfer ratat de FCSB! Jucătorul i-a închis uşa în nas lui Gigi Becali Încă un transfer ratat de FCSB! Jucătorul i-a închis uşa în nas lui Gigi Becali
VIDEO | Ai Ogura a bifat în Olanda prima victorie a carierei la MotoGP VIDEO | Ai Ogura a bifat în Olanda prima victorie a carierei la MotoGP
Transferul verii în fotbalul mondial! Luis Enrique visează la cel mai puternic mijloc din Europa şi vrea să dea lovitura: starul de 90.000.000 de euro de la Real Madrid Transferul verii în fotbalul mondial! Luis Enrique visează la cel mai puternic mijloc din Europa şi vrea să dea lovitura: starul de 90.000.000 de euro de la Real Madrid

Naţionala feminină răsuflă uşurată. Rezultatul testului făcut de Denisa Dedu aseară este negativ. Denisa şi Cristina Laslo pot reveni în programul normal

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 19 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20070560/1/dedu.jpg

Federaţia Română de Handbal a anunţat, vineri dimineaţă, că rezultatul testului pentru coronavirus făcut seara de Denisa Dedu este negativ, astfel că sportiva poate reveni în programul normal al echipei naţionale.

“A venit rezultatul testului realizat de Denisa Dedu aseara. Acesta este negativ, iar Denisa si Cristina Laslo pot reveni in programul normal al echipei nationale”, se arată pe pagina de Facebook a FR Handbal.

Joi, portarul naţionalei de handbal feminin, Denisa Dedu, a primit rezultat neconcludent la testul RT-PCR din Muntenegru, înaintea intrării în ”bula” de la Podgorica, unde vineri începe turneul preolimpic. Ea şi Cristina Laslo, colega sa de cameră, s-au pregătit joi seară pe holul hotelului în care sunt cazate.

Naţionala României a ajuns în cursul după-amiezii la Podgorica, unde va juca, sâmbătă şi duminică, în compania echipelor Norvegia şi Muntenegru.

Cele două adversare ale tricolorelor se vor duela vineri.

Primele două clasate din grupa de la Podgorica se vor califica la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele