John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc

Newcastle - Tottenham 2-3. Meciul a fost întrerupt în prima repriză din cauza unei urgenţe medicale în tribună

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 17 oct 2021

Formaţia Tottenham Hotspur a învins, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Newcastle United, într-un meci din etapa a opta a campionatului Angliei, în care a revenit de la 0-1 şi jocul a fost întrerupt din cauza unei urgenţe medicale.

Golurile au fost marcate de Wilson ‘2 şi Dier ’89 (autogol) pentru gazde, respectiv Ndombele ’18, Kane ’22 şi Son ‘45+4 pentru oaspeţi. În minutul 83, de la Newcastle a fost eliminat Shelvey.

Partida a fost întreruptă câteva minute în prima repriză, din cauza unei urgenţe medicale în tribună. Unui spectator i s-a făcut rău în minutul 41, iar medicul gazdelor a intervenit cu un defibrilator. Jucătorii au fost trimişi la vestiare. După câteva minute, Newcastle a anunţat că meciul urma să se reia şi că suporterul a fost stabilizat şi a fost transportat la spital.

Tot duminică, Everton a pierdut cu 0-1 confruntarea de acasă cu West Ham. A marcat Ogbonna, în minutul 74.

Partida Arsenal – Crystal Palace este programată luni.