Ultima oră
Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş
E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă
Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord” Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord”
Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa

Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa
Gigi Becali s-a decis între Matei Popa şi Târnovanu! Cine va apăra poarta FCSB-ului în noul sezon Gigi Becali s-a decis între Matei Popa şi Târnovanu! Cine va apăra poarta FCSB-ului în noul sezon
Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic

NEWS ALERT | Edi Iordănescu a anunţat lotul pentru România - Muntenegru. Ce ”tricolori” au rămas pe dinafară

Echipa nationala Publicat de Ovidiu Neacşu pe 14 iun 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38206/20739976/1/c2g9n2rhngrkzgqxzti1mgm1ywmyndjimdeznjjmmmzmyza-thumb.jpg

Edward Iordănescu a anunţat lotul pentru România - Muntenegru, partidă ce poate fi văzută în direct pe Prima TV, de la ora 21:45.

  • Meciurile din UEFA Nations League se văd pe canalele Prima Sport şi pe www.primaplay.ro

Acesta sunt cei 23 de jucători care fac parte din lotul României, anunţat de FRF:

Marian Aioani, Virgil Ghiţă, Alexandru Creţu, Alexandru Mitriţă şi Andrei Ivan, la care se mai adaugă accidentaţii Iulian Cristea şi Denis Alibec, au rămas în afara lotului.

Ce a spus Edi Iordănescu înanintea partidei cu Muntenegru 

”Am avut momentul, situaţia. Este un moment istoric cu acest program. Provocarea mare este să gestionăm această situaţie. Avem datoria să trecem peste aceste bariere. S-au strâns bariere. Presiunea există mereu. Trebuie s-o îmbrăţişăm. Oricare s-ar fi întrebat dacă se merită atacurile, jignirile sau umilinţele. Se merită pentru că e vorba de echipa naţională.

Sunt pregătit să primesc orice este nevoie. Echipa naţională a avut reacţie şi după primul meci din Muntenegru. Lucrurile acestea ne arată că avem suflet. E greu şi pentru băieţi să dea multe explicaţii. A fost vorba de starea mentală, emoţională. Se cerea o analiză. Am preferat să nu-i mai încărcăm mult pe jucători.

Sunt extrem de stăpân pe munca pe care pot s-o fac. Avem nevoie de puncte. Trebuie să demonstrăm că meciul cu Muntenegru a fost un accident. Cu cât trec anii se strâng răutăţi, frustrări. ”, a declarat Edi Iordănescu, în cadrul conferinţei de presă a meciului cu Muntenegru.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri