VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 3-3. Remiză frăţească care îi încurcă rău de tot pe ”câini” VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 3-3. Remiză frăţească care îi încurcă rău de tot pe ”câini”
VIDEO | Girona - Barcelona 4-2. Revelaţia din La Liga urcă pe 2 şi o face pe Real Madrid campioană VIDEO | Girona - Barcelona 4-2. Revelaţia din La Liga urcă pe 2 şi o face pe Real Madrid campioană
Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2 Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV
A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV

Neymar, gest rar care arată partea mai puţin ştiută despre el. Brazilianul a fost declarat omul meciului cu Atalanta, dar nu a păstrat trofeul. Cui i l-a oferit

Champions League Publicat pe 13 aug 2020

Neymar, atacantul echipei Paris Saint-Germain, a fost declarat omul meciului cu Atalanta, în urma căruia parizienii s-au calificat in extremis în semifinalele Ligii Campionilor.

Condusă la pauză, campioana Franţei a fost la un pas de eliminare, însă a reuşit să întoarcă soarta calificării cu două goluri înscrise, în minutele 90 şi 90+3, de Marquinhos, respectiv Eric Maxim Choupo-Moting.

Foarte activ pe întreaga durată a meciului, Neymar a avut două ratări uriaşe în prima repriză, dar a fost implicat în ambele faze care au dus la marcarea golurilor. La final, Neymar a fost protagonistul unui gest cu totul şi cu totul deosebit. Declarat omul meciului, brazilianul - considerat de mulţi imatur şi individualist - nu a păstrat trofeul, ci i l-a oferit lui Choupo-Moting.