VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Nice a stopat invincibilitatea lui Marseille în Ligue 1

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 6 feb 2023

OGC Nice a câştigat în deplasare, scor 3-1, meciul din etapa a 22-a din Ligue 1, disputat în compania echipei Olympique Marseille.

După ce l-a cedat pe Rareş Ilie în Israel, Nice a reuşit surpriza etapei a 22-a, învingând-o pe Oympique Marseille chiar pe terenul acesteia. A fost 3-1, după un meci în care Sofiane Diop (min. 37) şi Gaetan Laborde (min 43) au stabilit scorul pauzei: 2-0 pentru Nice. În minutul 59 Malinovsky a redus din diferenţă, dar oaspeţii şi-au păstrat avantajul de două goluri după reuşita lui Bilal Brahimi.

În aceeaşi etapă, Brest şi RC Lens au încheiat la egalitate, 1-1.

În clasament, PSG e lider cu 54 de puncte, Marseille a rămas pe locul secund, cu 46 de puncte, dar a fost ajunsă de Lens, care e pe trei, tot cu 46 de puncte.

Nice se află pe poziţia a 8-a, cu 34 de puncte.