Ultima oră
LIVE TEXT | Senegal – Irak, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel direct pentru a rămâne în cărţile calificării LIVE TEXT | Senegal – Irak, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel direct pentru a rămâne în cărţile calificării
Decizia preşedintelui Ecuadorului după victoria surprinzătoare din duelul cu Germania: ”Mulţumiri jucătorului şi antrenorului” Decizia preşedintelui Ecuadorului după victoria surprinzătoare din duelul cu Germania: ”Mulţumiri jucătorului şi antrenorului”
Reacţia lui Alex Băluţă privind acuzaţiile aduse la adresa sa: ”Restul e doar zgomot” Reacţia lui Alex Băluţă privind acuzaţiile aduse la adresa sa: ”Restul e doar zgomot”
Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”

Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”
Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”

Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”
Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga

Nici Hertha Berlin nu-şi mai plăteşte jucătorii nevaccinaţi care intră în carantină

Bundesliga Publicat pe 23 nov 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38119/20477786/1/hertha-berlin.png

Fredi Bobic, directorul sportiv al clubului Hertha Berlin, a anunţat, marţi, că jucătorii echipei care nu sunt vaccinaţi şi care vor fi nevoiţi să intre în carantină nu vor mai fi plătiţi în perioada respectivă.

"Am hotărât din 2 noiembrie să nu plătim jucătorii nevaccinaţi cât timp sunt în carantină", a spus Bobic, pentru presa germană.

La începutul lunii trecute, conducerea clubului din Berlin i-a anunţat pe jucătorii nevaccinaţi că trebuie să-şi achite singuri testele PCR, obligatorii conform protocolului sanitar din Bundesliga.

Bayern Munchen a decis, de asemenea, să le reducă salariile jucătorilor nevaccinaţi împotriva Covid-19 şi obligaţi să stea în izolare, precum Joshua Kimmich, plasat în carantină după ce a intrat în contact cu persoane infectate.

Kimmich, în vârstă de 26 de ani, a fost plasat în izolare pentru a doua oară, vineri, din cauza unei noi expuneri la coronavirus. Tocmai ieşise din carantină, marţi, după ce a intrat în contact cu coechipierul Niklas Sule, care a fost testat pozitiv săptămâna trecută.

Potrivit săptămânalului german, oficialii Bayern i-au informat pe Kimmich şi pe patru coechipieri de-ai săi că le vor fi tăiate salariile atunci când vor sta în izolare.

Serge Gnabry, Jamal Musiala, Eric Maxim Choupo-Moting şi Michael Cuisance ar fi ceilalţi jucători bavarezi care nu s-au vaccinat, potrivit Bild.

Bayern, care a pierdut vineri, fără Kimmich, meciul cu Augsburg (scor 1-2), în etapa a XII-a a Bundesliga, a refuzat să comenteze informaţiile apărute.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Bundesliga

Ultimele articole Toate articolele