Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

”Nici în cel mai negru coşmar nu mă gândeam la asta. Ne e frică de retrogradare”. Dinamo n-a scăpat de ”gândurile negre” nici în ziua derby-ului cu FCSB

Cupa României Publicat pe 25 iun 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19402501/1/dinamo-2.jpg

Ionel Dănciulescu a vorbit înaintea meciului Dinamo – FCSB din Cupa României, la Fotbal Look. Oficialul ”câinilor” a declarat că echipa pe care o reprezintă se află într-un moment foarte complicat şi poate să pice în Liga 2. Chiar dacă îi era greu să creadă că se poate ajunge într-un astfel de punct, e conştient că Dinamo va avea un sezon extrem de dificil.

În privinţa Cupei României, Ionel Dănciulescu a declarat că posibilitatea de a o câştiga e unul din obiectivele clubului. Dinamo vrea să se impună la finalul competiţiei, pentru a ”spăla” imaginea conturată în această stagiune.

Un derby atipic, dacă e să spunem şi lucrul acesta. E o situaţie neplăcută pentru ambele echipe. E vorba de clasament. Ei vor să câştige campionatul, noi avem fiorii retrogradării, trebuie să recunosc asta. E un duel de Cupă, se joacă în dublă manşă şi avem şanse în ceea ce ne dorim, să câştigăm Cupa României, dar şi să rămânem în Liga 1. Nici în cel mai negru coşmar nu mă gândeam la asta, trebuie să recunoaştem asta. Situaţia este foarte rea în clasament, dar schimbarea trebuie să vină. Dinamo nu e o echipă de subsolul clasamentului, merită mult mai mult.

Orice antrenor ar fi vrut să aibă mai multe meciuri amicale la dispoziţie. Amicalele sunt diferite de antrenamente. Nu ne-am pregătit prea bine, dar uşor-uşor echipa se va pune pe picioare. Noi avem mare încredere în Adi Mihalcea că poate redresa echipa”, a declarat Dănciulescu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele