VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

”Nici nu avem timp să ne bucurăm”. Dorinel Munteanu nu a lăsat garda jos nici în ultima etapă

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 13 mai 2024

Oţelul s-a impus cu 2-0, contra celor de la FC Botoşani, în ultima etapă din play-out. Formaţia lui Dorinel Munteanu are miercuri finala Cupei, contra celor de la Corvinul Hunedoara.

Cum toate meciurile urmau să ia startul la aceeaşi oră, probleme cu nocturna de la Galaţi au dat emoţii, dar lucrurile s-au rezolvat în timp util şi etapa decisivă pentru stabilirea retrogradatelor din Superligă a început fără probleme.

Primul gol a fost marcat de Oţelul, la Galaţi, în meciul cu FC Botoşani, Gaitan deschizând scorul în minutul 12. Deşi au avut un gol anulat, în minutul 37, gălăţenii au făcut 2-0, Rusevic marcând printre picioarele portarului oaspete. Gazdele au mai avut un gol anulat, în minutul 90+1 şi partida s-a încheiat cu victoria Oţelului, 2-0 cu FC Botoşani.

”Nici nu avem timp să ne bucurăm pentru că trebuie să ne recuperăm foarte bine, mâine dimineaţă plecăm spre Sibiu. Îmi felicit echipa pentru joc. Am spus că voi alege cel mai bun prim 11, i-am ales pe cei mai buni şi am câştigat meritat, am dominat ambele reprize.

Trebuie să terminăm sezonul, să jucăm şi finala, apoi pot să iau o decizie. Mă bucur pentru reuşita lui Rusevic, aştept mult mai mult de la el. S-a acomodat mai greu, cred. Merită continuitate şi aştept mai mult de la ei, de la toţi jucătorii”