Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului

Nicolae Dică bifează o victorie mare la CS Mioveni. ”Am pregătit altfel jocul”

CS Mioveni Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2023

CS Mioveni – Chindia Târgovişte (2-0), partidă din runda a 29-a a SuperLigii României, s-a disputat azi, de la ora 13:00, în direct pe Prima Sport 2 şi www.primaplay.ro. Golurile au fost marcate de Rusu (în minutul 34) şi Lixandru (în minutul 90+1).

Nicolae Dică a declarat că sunt trei puncte foarte importante, care ajută pe Mioveni să acumuleze puncte preţioase, în vederea bătăliei din play-out.

”O victorie mare pentru noi. Am întlnit o echipă cu care ne luptăm pentru a rămâne în Liga 1. Azi nu am făcut o primă repriză bună. Nu am reuşit să punem multe probleme. Am avut probleme în apărare.

În repriza a doua am schimbat bine. Am obţinut o victorie mare. Ne continuăm visul. Noi sperăm în continuare. Pentru meciul de azi am pregătit altfel jocul.

Azi ne-a reuşit. Important e ca la meciurile următoare să avem atitudine. Le-am pus nişte imagini cu ei (n.r. din primele etape)”
, a explicat Dică, la finele partidei.

Tot duminică se mai dispută meciurile Petrolul - Universitatea Craiova (15:30, Prima Sport 1) şi UTA – FCSB (21:00, Prima Sport 1).