Jaqueline Cristian a acces în turul doi al calificărilor la Roma Jaqueline Cristian a acces în turul doi al calificărilor la Roma
”Din când în când, trebuie să fim şi noi şmecheri”. Tony, aproape să o salveze pe Poli Iaşi ”Din când în când, trebuie să fim şi noi şmecheri”. Tony, aproape să o salveze pe Poli Iaşi
Un fotbalist a fost rănit într-un atac cu acid la un centru comercial Un fotbalist a fost rănit într-un atac cu acid la un centru comercial
Mihai Iosif, moment de sinceritate la luni de zile după ce a fost dat afară de la Rapid: ”Ca Di Caprio în Titanic. Mâncat de rechini” Mihai Iosif, moment de sinceritate la luni de zile după ce a fost dat afară de la Rapid: ”Ca Di Caprio în Titanic. Mâncat de rechini”
VIDEO | Moment fabulos la Sibiu! Jucătorii lui Poli Iaşi au tras de timp cu schimbul VIDEO | Moment fabulos la Sibiu! Jucătorii lui Poli Iaşi au tras de timp cu schimbul
VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

Nicolae Stanciu, erou pentru Slavia Praga în Cupa Cehiei! Românul a reuşit trei goluri şi o pasă decisivă

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 22 sep 2021

Slavia Praga s-a calificat cu emoţii în optimile de finală ale Cupei Cehiei, după ce a fost condusă cu 2-0 la pauză de către Slovan Velvary, echipă din liga a treia. Nicolae Stanciu a fost integralist pentru campioana Cehiei şi a reuşit trei goluri şi o pasă decisivă.

Slavia Praga a învins-o pe Slovan Velvary cu 4-2. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, după reuşitele lui Vopat (14') şi Tenkl (40' - penalty).

Nicolae Stanciu a înscris în minutele 55, 61 (din penalty) şi 90+2. În plus, mijlocaşul român a oferit pasa de gol pentru reuşita lui Traore din minutul 57.

Pentru Slavia Praga urmează meciul de campionat cu Hradec Kralove, pe 26 septembrie, la Praga, în etapa a opta. Slavia Praga este neînvinsă şi a acumulat 19 puncte, cu două mai puţin decât Plzen, care are un meci în plus.

Nicolae Stanciu (28 de ani) are patru goluri şi trei pase decisive în 11 meciuri pentru Slavia Praga în acest sezon, în toate competiţiile.

Sursa foto: Twitter Slavia Praha