Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

Nistor a dezvăluit înţelegerea făcută cu colegul său: "Asta mi-a spus Ivan când am plecat de la hotel". Ce a declarat Andrei Ivan

Superliga Publicat pe 22 oct 2021

Dan Nistor a explicat, după Chindia - Universitatea Craiova 0-1, înţelegerea pe care a avut-o cu colegul Andrei Ivan în cazul în care oltenii primesc un penalty. Apoi mijlocaşul din Bănie s-a declarat nemulţumit de lipsa fanilor de pe stadioane, o decizie pe care nu o înţelege:

"Ivan mi-a zis, când am plecat de la hotel, să il execut eu dacă scoate el penalty şi invers. Dacă scoate el, să il bat eu. Aceste penalty-uri nu sunt cadouri, nu primim cadouri, jucăm fotbal. Chindia 88 de minute s-a apărat. A fost greu să ii desfacem, dar am reuşit.

Ne aşteaptă o deplasare lungă in Cupa României. Provizoriu am urcat pe locul 2. Nu inţeleg de ce suporterii nu au voie pe stadioane, ei s-au vaccinat pentru asta. Fotbalul fără suporteri nu are aşa valoare. La cinema cum e voie 30%? Noi vom suferi fără suporteri, cu siguranţă", a spus Nistor, care a ratat un penalty în minutul 17 al meciului de pe Ilie Oană, la finalul meciului.

”O victorie foarte muncită, suntem bucuroşi pentru cele 3 punte şi pentru faptul că ei nu au marcat. S-au apărat foarte bine, pe 2 linii, a fost greu să-i deschidem. Am ieşit după gol, eram obosit, am jucat multe meciuri. Avem miercuri meci de Cupă, trebuie să joc. Va fi foarte greu la Baia Mare, nu cred că terenul e bun acolo.

Vreau să dau gol la fiecare meci, la final nu ştiu de nicio altercaţie, eu am făcut poze cu nişte copii”, a punctat şi Andrei Ivan.