VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

”Noi dintotdeuna am avut încredere în calitatea noastră”. Postolachi, asul din mâneca lui Laszlo Balint cu FCSB

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2023

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 3-1, echipa bucureşteană FCSB, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

La Arad gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Tamm, în minutul 14. Florin Coman a egalat repede, în minutul 18, însă arădenii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Postolachi (min. 64) şi Ubbink (min. 78).

Introdus în repriza secundă, Virgiliu Postolachi a fost unul din cei mai buni jucători de pe teren.

”Noi dintotdeuna am avut încredere în calitatea noastră. Am greşit pentru că nu avem constanţă, am pierdut puncte un pic în dodii, dar avem calitate şi azi am demonstrat pe teren.

Forţa cred că e grupul nostru, e unul solid. E mi-aş dori să joc toate meciruile, dar asta e, suntem un grup, vin de pe bancă şi dat 100%, asta e important pentru mine. Avem rezultate bune iar dacă noi câştigăm şi celelalte pird, asta e cel mai important"
, a declarat Postolachi, la finele partidei.