Clubul legendar a ajuns în colaps şi primeşte donaţii de la foştii jucători pentru a fi salvat: ”Am decis cu toţii să facem un sacrificiu!”

Dani Coman face marele anunţ: ”Săptămâna viitoare semnez!”

COSR | 100 de ani de la prima medalie olimpică a României

Anghel Iordănescu împlineşte 74 de ani. Mesajul fiului său, Edi Iordănescu, actualul selecţioner al României

LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii” LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii”
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării

”Noi îl luăm cu drag”. Pelici anunţă că îl aşteaptă pe Lixandru la CS Mioveni

CS Mioveni Publicat de Daian Cutu pe 6 aug 2022

CS Mioveni şi FCSB au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul din etapa a patra a Superligii. FCSB se află pe locul 11 în clasament

Mioveni a deschis scorul în prima repriză, la o fază la care Ovidiu Popescu l-a talonat pe Vlad Pop şi s-a accidentat, el a continuat acţiunea, a centrat, iar Ionuţ Balaur a marcat cu un şut deviat, în minutul 26. David Miculescu a egalat cu o lovitură de cap, în minutul 79, dintr-o centrare a lui Olaru.

Antrenorul gazdelor, Alexandru Pelici a declarat că îl doreşte pe Lixandru de la FCSB la echipa sa. Mijlocaşul defensiv ar putea ajunge la formaţia piteşteană, după transferul lui Rusu.

”Am urmărit să spargem gheaţa. Domnul Dică, înaintea jocului, ne-a foarte analizat bine şi ne cunoaşte bine. A fost la mai multe meciuri. Ştia exact ce jucăm, doar că ei erau obligaţi să iasă, să vină sus, şi am reuşit să profităm de spaţiile din spatele lor. Când am recuperat mingea după prima lor linie de pressing şi am putut să verticalizăm, am avut situaţii bune.

(n.r. despre aducerea lui Lixandru) Lixandru este în continuare. Orice jucător bun reprezintă un obiectiv pentru noi. Noi îl luăm cu drag. Nu eu am făcut negocierile transferul lui Rusu. Doar ce ştiu de la cei din administraţie. E clar că ne dorim. E important să-şi dorească şi el să vină. Nu ştiu dacă vrea, în acest moment”,