VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu

”Nu a fost foarte atent”. Carlo Ancelotti acuză probleme legate de arbitraj

Real Madrid Publicat de Daian Cutu pe 10 mai 2023

Antrenorul echipei Real Madrid, Carlo Ancelotti, nu a fost mulţumit de remiza 1-1 obţinută marţi cu Manchester City, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor. El consideră că la golul lui Kevin De Bruyne mingea a ieşit iniţial în afara terenului.

"Cred că arbitrul nu a fost foarte atent. Este o situaţie pe care VAR trebuie să o controleze. Nu ştiu dacă este o acţiune decisivă, dar... De asemenea, înainte de atac, a fost un corner. Jocul a fost echilibrat, am luptat mult şi avem speranţe pentru retur. Este un egal în faţa unei echipe foarte puternice. Meciul decisiv va fi în retur. Puteam să preluăm conducerea.

Dacă vom reuşi să repetăm performanţa din retur, avem şanse de calificare. Cred că va fi acelaşi tip de meci, trebuie să controlăm în spate, să avem verticalitate. Asta am reuşit să facem în a doua repriză, va trebui să ne bazăm pe asta", a declarat Ancelotti.

Formaţia Manchester City a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, marţi, în deplasare, în compania echipei Real Madrid, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Partida retur va avea loc săptămâna viitoare.