Ultima oră
Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş
E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă
Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord” Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord”
Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa

Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa
Gigi Becali s-a decis între Matei Popa şi Târnovanu! Cine va apăra poarta FCSB-ului în noul sezon Gigi Becali s-a decis între Matei Popa şi Târnovanu! Cine va apăra poarta FCSB-ului în noul sezon
Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic

”Nu e uşor să pui în cuvinte”. Rapid s-a despărţit de unul din cei mai vechi oameni

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 24 mar 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Conducerea Rapidului pregăteşte o schimbare importantă la nivel administrativ. Dan Şucu a decis schimbarea lui Daniel Carciug din funcţia de director de marketing al clubului din Giuleşti.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/22388958/1/rapid.png

 

Daniel Carciug a fost implicat în mai multe controverse la Rapid, inclusiv în conflictul cu suporterii, dar şi într-un diferend cu Cristi Săpunaru.

Fostul căpitan al giuleştenilor l-a acţionat în instanţă, acuzându-l că a făcut publice imagini din vestiar în care apărea consum de alcool, situaţie care, potrivit lui Săpunaru, ar fi avut scopul de a-i afecta imaginea.

”Vine un moment în viaţa fiecăruia dintre noi în care trebuie să decidă pentru sine dacă dorinţa de performanţă şi pasiunea profesională sunt mai importante decât respectul de sine şi claritatea scopului personal.

În data de 17 martie, după 6 ani, 1 lună şi 23 de zile în cadrul FC Rapid, am decis să închei acest capitol şi am transmis scrisoarea mea de demisie către CEO-ul clubului.

Nu e uşor să pui în cuvinte ce înseamnă 6 ani într-un club cu o asemenea energie. Voi încerca, totuşi.

Sunt recunoscător pentru aceşti ani şi pentru oportunitatea oferită de club. A fost experienţa în care am intrat ca un idealist şi am încheiat ca un profesionist care a avut oportunitatea de a construi brandul şi valoarea comercială a celui mai iubit club din România.

Mi-am început această experienţă împlinindu-mi visul din copilărie de a înscrie un gol pe Giuleşti şi am continuat punându-mi energia în proiecte care uneori păreau imposibile. Am avut onoarea să construiesc, alături de o echipă excepţională de colegi, voluntari şi parteneri, un cadru de excelenţă operaţională — un loc în care ideile puteau fi puse la lucru, iar impactul lor se vedea imediat în tribune şi în modul în care brandul era perceput în afara stadionului. Le mulţumesc. Am reuşit să evoluăm constant şi să ridicăm standardele de la sezon la sezon.

Am văzut fani care, pentru prima dată, simţeau că experienţa din stadion era la înălţimea iubirii lor pentru club. Acela a fost KPI-ul nostru real.

A fost o reală plăcere să văd echipa de comunicare, echipa comercială, echipa sportivă, echipa stadionului, echipa de securitate şi cea de voluntari ca un mecanism viu, care evoluează cu fiecare meci, fiecare proiect şi fiecare sezon, cu implicare şi fără ezitare.

Le sunt recunoscător lui Mircea şi colegilor care, în pofida adversităţilor, şi-au păstrat direcţia, valorile şi dorinţa de a face un Rapid mai bun, mai puternic, mai iubit.

Închid acest capitol înţelegând că, într-o echipă reală, 1+1 devine mai mult decât 2 şi oamenii sunt singurul sistem care contează.

Pentru toate motivele de mai sus, am considerat că rolul meu ca lider este să nu fac compromisuri atunci când standardele de lucru, direcţia strategică şi abordarea comercială nu mai sunt aliniate şi distanţele de viziune cresc. Las loc celor care pot continua să dezvolte clubul în acest context.

Sper ca echipa executivă, operaţională şi sportivă să continue să crească performanţa pe toate planurile şi să ducă Rapid la adevăratul său potenţial. Fanii şi partenerii merită acest lucru.

Rapid este un club special, cu o energie unică. Voi rămâne ataşat şi, din când în când, voi reveni în tribună alături de prieteni, aşteptând cu entuziasm următorul gol.

În continuare, voi fi implicat în proiecte care caută rezultate, performanţă şi excelenţă în relaţia dintre cluburi, fani şi parteneri.

Mulţumesc, Rapidule!

Mulţumesc tuturor colegilor alături de care am lucrat!

Mulţumesc tuturor voluntarilor alături de care am organizat evenimente şi meciuri!

Mulţumesc tuturor sponsorilor care şi-au pus încrederea în soluţiile de marketing propuse!

Mulţumesc tuturor furnizorilor!

Cu respect, Daniel Carciug”
, a transmis fostul oficial.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele