Ultima oră
Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic
Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa
FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez

”Nu este prima dată când jucăm foarte bine, când dominăm echipele puternice”. Eugen Neagoe, dezamăgit de eşecul cu Dinamo

Gloria Buzău Publicat de Daian Cutu pe 7 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia Gloria Buzău, în etapa a 19-a din Superligă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40347/21861265/1/gloria-buzau-dinamo-bucuresti-superliga-superbet-7-12-2024-1.jpg

 

Eugen Neagoe a fost mulţumit de jocul echipei sale şi s-a arătat dezamăgit de faptul că buzoienii nu au putut obţine măcar un punct.

”O seară tristă pentru noi. Am controlat jocul din primul până în ultimul minut, ne-am creat ocazii mari. Dinamo a marcat la primul şut pe poarta noastră. Dar aşa este fotbalul. Se întâmplă să joci bine, cum am făcut noi în această seară. I-am subordonat încă din primele minute.

Nu e vorba că au rămas în 10 oameni, că şi în 11 la 11 fusese la fel. Tot noi am controlat jocul. Dacă vă uitaţi la posesie, la tot ce s-a întâmplat, ocazii, şuturi, probabil cel mai bun jucător al lor a fost portarul.

Până la urmă, rămâne rezultatul. Nu este prima dată când jucăm foarte bine, când dominăm echipele puternice, aşa s-a întâmplat şi cu CFR Cluj şi am pierdut. Le-am dat pasă adversarilor, să ne bage mingea-n poartă. Trebuie să-i felicit sincer pe jucători pentru o repriză în care nu-mi aduc aminte dacă Dinamo a călcat în careul nostru. Nu cred că a avut niciun corner”
, a spus Neagoe.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Gloria Buzău

Ultimele articole Toate articolele