Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

”Nu mă interesează de Premier League”. Eşecul cu United l-a enervat grav pe Guardiola

Manchester City Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2023

Manchester United s-a impus cu 2-1 în faţa lui Manchester City, într-o partidă din etapa a 20-a de Premier League, care a putut fi vizionată în direct pe Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

Când jocul părea să se îndrepte spre o victorie la limită a trupei lui Guardiola, Manchester United a punctat prin Bruno Fernandes, la o fază la care Rashford se afla în offside, dar centralul a decis că englezul nu a influenţat faza şi a validat golul. La doar 5 minute de la egalare a venit şi golul victoriei, marcat de Rashford după o fază la care Garnacho s-a distrat cu Ake.

Imediat după meci, antrenorul ”cetăţenilor”, Pep Guardiola a avut o reacţie dură cu privire la golul egalizator.

”Rashford a fost în offside, iar  Bruno Fernandes nu. Rashford a intervenit, i-a derutat pe jucătorii noştri şi pe portar!

(n.r. despre şansele la titlu) Nu mă interesează de Premier League sau de Cupa Ligii Angliei, nu putem câştiga. Am câştigat destule”