Ultima oră
Mihai Pintilii urmează să pună cerneala pe contract! Mihai Pintilii urmează să pună cerneala pe contract!
Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă" Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă"
Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă” Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă”
Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie” Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie”

”Nu merităm bonusuri”. Pep Guardiola, discurs sincer cu privire la sezonul ratat

Manchester City Publicat de Daian Cutu pe 28 mar 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Pep Guardiola, antrenorul echipei Manchester City, a anunţat vineri, într-o conferinţă de presă că va refuza orice bonus pentru el şi pentru jucătorii săi la Cupa Mondială a Cluburilor.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38269/21982700/1/profimedia-0966187339.jpg

 

Într-o conferinţă de presă susţinută vineri, înaintea sfertului de finală din Cupa Angliei, cu Bournemouth, Pep Guardiola şi-a asumat responsabilitatea pentru sezonul slab pe care l-a avut echipa.

Eliminaţi din Liga Campionilor de Real Madrid şi aflaţi pe locul 5 în campionat, Cupa Angliei rămâne singura şansă a „cetăţenilor” de a câştiga un trofeu în sezonul 2024-2025. „Învăţăm în vremuri bune şi rele. Experienţele se pot repeta de multe ori şi dacă nu înveţi, se vor întâmpla din nou", a spus Guardiola. 

Manchester City va participa la Cupa Mondială a Cluburilor, care va avea loc în Statele Unite, între 14 iunie şi 13 iulie. Aproape 930 de milioane de euro sunt promise celor 32 de echipe participante, însă Guardiola este clar: „Nu merităm un bonus în acest sezon. Dacă vom câştiga, banii vor merge la club. Managerul, staff-ul şi jucătorii nu merităm nimic. Nici măcar un ceas!”, a încheiat Guardiola.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Manchester City

Ultimele articole Toate articolele