Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

”Nu ne-am ridicat la nivelul lor”. Mircea Rednic, dezamăgit de manşa tur contra celor de la Buzău

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 28 mai 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21211775/1/rednic.jpg

Formaţiile Gloria Buzău şi UTA Arad au remizat, duminică, la Buzău, scor 0-0, în prima manşă a barajului pentru menţinerea/promovarea în Liga 1.

Returul va avea loc în 4 iunie, de la ora 21:00, la Arad.

Antrenorul celor de la UTA, Mircea Rednic s-a declarat dezamăgit de modul în care elevii săi au tratat partida şi a ţinut să laude formaţia din Liga 2, care a etalat o atitudine curajoasă.

”Am avut doar două situaţii în primA repriză, apoi a fost joc de bătaie. Îi felicit pe adversari că au jucat cu ambiţie.

Au ajuns la nivelul ăsta, e şansa lor. Îi felicit cum au abordat jocul. Noi nu ne-am ridicat la nivelul lor.

Strategia noastră era să punem presiune, să înscriem, să câştigăm, nu să aşteptăm să ne atace o echipă de Liga 2.

La tragerea la sorţi am zis că sunt bucuros că vom juca al doilea meci acasă”
, a declarat Rednic, la finele partidei.

În cealaltă confruntare de baraj se întâlnesc Dinamo şi FC Argeş, în direct pe Prima Sport 1, luni, 29 mai (ora 20.00) turul şi sâmbătă, 3 iunie (ora 21.00) returul.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele