Ultima oră
Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor
Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri
Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria
Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori
Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei

Nu se mai termină seria de ghinioane la Dinamo! Au pierdut doi oameni de bază pentru duelul din Cupa României

Dinamo Publicat de Răzvan Cîrceag pe 23 sep 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20404819/1/dinamo-bucuresti-fc-botosani-liga-1-casa-pariurilor-19-09-2021.jpg

La ora 18:45 va începe partida Ripensia Timişoara – Dinamo, în direct pe Look Sport+ şi platforma PrimaPlay.ro. 

„Câinii” au primit o veste proastă astăzi, pe lângă problemele existente plus alte probleme de lot, s-au accidentat şi Gabriel Torje şi Mirko Ivanovski. Astfel, Sorin Colceag nu va avea cel mai bun prim „11” la dispoziţie, la primul său meci ca antrenor principal. 

Potrivit GSP, Ivanovski a suferit o inflamaţie în zona pulpei, iar Torje a ieşit din antrenament după ce a resimţit nişte dureri. Nu s-a dorit forţarea lor, deoarece Dinamo se axează pe duelul cu CS U Craiova, de luni. 

Fanii dinamovişti i-ar putea vedea însă la treabă pe Deian Sorescu şi Cosmin Matei. Amândoi reveniţi după accidentări uşoare. 

Dario Bonetti poate să rămână la Dinamo! 

Deşi în presă s-a discutat intens despre plecarea lui Dario Bonetti de pe banca tehnică a „câinilor”, mai ales după numirea lui Sorin Colceag drept antrenor interimar, se pare că lucrurile s-au schimbat între timp. 

Iuliu Mureşan, director executiv la Dinamo, a anunţat că Bonetti ar putea să rămână antrenorul echipei. În prezent, italianul este infectat cu COVID-19 şi se află în izolare. 

„Dario Bonetti este în continuare în izolare, nu există noutăţi. Din ce am înţeles, el vrea să se întoarcă aici. Dacă va alege să revină la echipă, el va rămâne antrenorul lui Dinamo, pentru că se află sub contract cu noi. 

Ar fi complicat să aducem şi un director tehnic la echipă, pe lângă antrenorul principal. Deocamdată echipa este condusă de domnul Colceag. Dacă Dario Bonetti va alege să semneze rezilierea contractului, atunci se va despărţi de Dinamo. Dacă nu va semna rezilierea, el va rămâne antrenorul echipei”, a spus Iuliu Mureşan pentru DigiSport. 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele