Ultima oră
Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon

Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1 FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1
„E norocos că a ajuns acolo”! Victor Piţurcă, comentarii acide la adresa lui Darius Olaru după transferul în Belgia: „Nu mai merge cum se întâmpla aici… la fiecare atingere, mima şi cădea” „E norocos că a ajuns acolo”! Victor Piţurcă, comentarii acide la adresa lui Darius Olaru după transferul în Belgia: „Nu mai merge cum se întâmpla aici… la fiecare atingere, mima şi cădea”
Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României

Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

”Nu ştiu cine i-a vânat, că n-am văzut niciun lunetist”. Mircea Rednic, ironic cu cei de la FCSB

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 29 aug 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21298791/1/rednoc.jpg

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCSB, căreia i-a administrat prima înfrângere din acest sezon. Doi jucători ai bucureştenilor au fost eliminaţi: Pantea şi Coman.

Antrenorul gazdelor, Mircea Rednic a declarat că este foarte fericit pentru că elevii săi au reuşit să se impună în faţa liderului, mai ales că cele 3 puncte vin după o perioadă grea.

Rednic a avut o reacţie ironică cu privire la cei de la FCSB, care au contestat vehement maniera de arbitraj.

”Nu ştiu cine i-a vânat, că n-am văzut niciun lunetist. Prin Ucraina, pe acolo, sunt lunetişti. Ei trebuie să accepte că ăsta este fotbalul. Au făcut un meci mai slab, nu i-a vânat nimeni.

La toate cartonaşele date, arbitrul a avut acoperire. Nu i-a vânat nimeni. Am văzut copii, doamne, oameni în vârstă în tribune, deci n-avea cine să-i împuşte.

Arbitrul a avut o decizie grea la penalty. Dar nu uitaţi că VAR-ul a intervenit şi la meciul de la Sibiu. A fost cu noi de data asta, trebuie să recunosc. VAR-ul e cu cei care sunt mai buni, şi astăzi cred că am fost mai buni decât ei.

Având superioritate numerică, aş fi vrut o victorie mai categorică, ca să nu mai apară lunetiştii şi dronele, sau cine Dumnezeu i-a vânat. Am văzut declaraţia lui Coman. Trebuie să fii fair-play. Nu i-a împiedicat nimeni să-şi creeze ocazii clare, ceea ce n-au avut”,
a spus Rednic, la conferinţa de presă.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele