Ultima oră
Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă" Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă"
Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă” Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă”
Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie” Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie”
Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim" Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim"

O maşină a intrat în mulţime înaintea derby-ului Barcelonei dintre Espanol şi Barça. 13 persoane au fost rănite

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 16 mai 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Un incident şocant a avut loc joi, la Barcelona, în ziua derbiului dintre Espanol şi FC Barcelona. O maşină a intrat în mulţime şi mai multe persoane au fost rănite.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38113/22034455/1/esp.jpg

 

Potrivit cotidianului sportiv Mundo Deportivo, persoanele lovite erau fani ai echipei Espanol care aşteptau sosirea autocarului echipei lor, cu o oră şi jumătate înainte de începerea derbiului.

Treisprezece persoane ar fi fost rănite uşor, iar poliţia catalană susţine că a fost vorba despre un accident.

 Meciul a fost întrerupt pentru scurt timp în minutul 8 pentru ca spectatorii să fie informaţi că în cazul „accidentului care a avut loc în afara stadionului” situaţia este „sub control” şi că nu există niciun „rănit grav”, a relatat un jurnalist AFP.

Potrivit presei spaniole, mai mulţi spectatori aflaţi în tribuna din spatele portarului echipei Espanol, Joan Garcia, au părăsit stadionul în semn de protest, considerând că meciul nu ar fi trebuit să se joace în aceste condiţii.

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

La Liga

Ultimele articole Toate articolele