Ultima oră
Antonio Borduşanu, în discuţii cu un club din Liga 2 Antonio Borduşanu, în discuţii cu un club din Liga 2
Rădoi forţează transferul unui titular de la FCSB! Gigi Becali i-a setat deja preţul şi e gata să îl vândă Rădoi forţează transferul unui titular de la FCSB! Gigi Becali i-a setat deja preţul şi e gata să îl vândă
Medalie de argint pentru România la Cupa Mondială de Canotaj de la Lucerna Medalie de argint pentru România la Cupa Mondială de Canotaj de la Lucerna
A confirmat interesul pentru Anderson Ceara! Mijlocaşul de la Csikszereda poate ajunge la o altă formaţie din SuperLigă calificată în cupele europene A confirmat interesul pentru Anderson Ceara! Mijlocaşul de la Csikszereda poate ajunge la o altă formaţie din SuperLigă calificată în cupele europene
Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV
Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă

Oana Manea, dezamăgită de ratarea calificării la Jocurile Olimpice. ”România stă în două jucătoare: Neagu şi Pintea. În rest, n-am văzut nimic”

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 22 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20075551/1/manea.jpg

Naţionala de handbal feminin a României a învins, duminică, la Podgorica, reprezentativa Muntenegrului, scor 28-25 (15-15), în grupa 3 a turneului preolimpic, însă a ratat calificarea la Jocurile Olimpice de la Tokyo la golaveraj.

Oana Manea, una din cele mai bune jucătoare ale ţării noastre din ultimul deceniu şi-a manifestat regretul pentru acest rezultat.

„Îmi pare rău pentru fete, dar România stă în două jucătoare: Neagu şi Pintea. În rest, n-am văzut nimic. Am crezut până în ultima clipă în calificare, dar n-am avut o apărare agresivă şi n-am jucat cu extremele. Româncele trebuie să joace mai mult în campionatul nostru, pentru că n-avem soluţii.

Trebuie făcut ceva în acest sens de către conducătorii cluburilor, de conducerea Federaţiei. Puţine dintre jucătoare evoluează constant la echipele de club şi acesta este cu siguranţă un mare dezavantaj”,
a spus Oana Manea, pentru ProSport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele