Ultima oră
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB

Oboseala începe să-şi spună cuvântul în cazul lui Sepsi. Reacţia lui Cristiano Bergodi, după jocul cu UTA

UTA Arad Publicat pe 7 aug 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20808159/1/bergodi.png

Cristiano Bergodi, antrenorul principal al echipei Sepsi Sf. Gheorghe, a declarat, duminică, după confruntarea cu UTA Arad, scor 0-0, că formaţia sa este obosită după meciurile din campionat şi din cupele europene. Aşa a explicat tehnicianul italian remiza cu gruparea din Arad.

Azi nu am ales soluţia cea mai potrivită atunci când ne-am aflat în faţa porţii. A fost un meci în care atunci când noi am atacat, UTA s-a apărat perfect, iar atunci când UTA a atacat, noi ne-am apărat perfect. În repriza a doua am încercat să controlăm jocul, să impunem ritmul, dar a fost greu de găsit un spaţiu între liniile adversarului.

A fost un meci echilibrat, în care s-a văzut clar că suntem obosiţi”, a declarat Cristiano Bergodi la posturile care transmit Superliga.

Echipa Sepsi Sf. Gheorghe a încheiat fără gol marcat, scor 0-0, meciul disputat duminică împotriva formaţiei UTA Arad, în etapa a patra din Superligă

Este al treilea meci pe care Sepsi îl încheie la egalitate în actuala ediţie de campionat.

  • Sepsi: Niczuly - Ciobotariu, Bălaşa, Ninaj, Dumitrescu (Ispas 84’) - Păun, J. Rodriguez (Aganovic 55’), Matei - I. Gheorghe (Golofca 65’), Tudorie (Rondon 65’), Damaşcan (Bărbuţ 66’). Antrenor: Cristiano Bergodi
  • UTA: Iacob - Vukcevic, Chindriş, Benga (Hoxhallari 57’), Dobrescu - Cascini, Batha – Otele (Jobello 56’), F. Matei (Stahl 65’), Şteau (Isac 64’) – Postolachi (Keseru 65’). Antrenor: Ilie Poenaru

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele