Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Oboseala începe să-şi spună cuvântul în cazul lui Sepsi. Reacţia lui Cristiano Bergodi, după jocul cu UTA

UTA Arad Publicat pe 7 aug 2022

Cristiano Bergodi, antrenorul principal al echipei Sepsi Sf. Gheorghe, a declarat, duminică, după confruntarea cu UTA Arad, scor 0-0, că formaţia sa este obosită după meciurile din campionat şi din cupele europene. Aşa a explicat tehnicianul italian remiza cu gruparea din Arad.

Azi nu am ales soluţia cea mai potrivită atunci când ne-am aflat în faţa porţii. A fost un meci în care atunci când noi am atacat, UTA s-a apărat perfect, iar atunci când UTA a atacat, noi ne-am apărat perfect. În repriza a doua am încercat să controlăm jocul, să impunem ritmul, dar a fost greu de găsit un spaţiu între liniile adversarului.

A fost un meci echilibrat, în care s-a văzut clar că suntem obosiţi”, a declarat Cristiano Bergodi la posturile care transmit Superliga.

Echipa Sepsi Sf. Gheorghe a încheiat fără gol marcat, scor 0-0, meciul disputat duminică împotriva formaţiei UTA Arad, în etapa a patra din Superligă

Este al treilea meci pe care Sepsi îl încheie la egalitate în actuala ediţie de campionat.

• Sepsi: Niczuly - Ciobotariu, Bălaşa, Ninaj, Dumitrescu (Ispas 84’) - Păun, J. Rodriguez (Aganovic 55’), Matei - I. Gheorghe (Golofca 65’), Tudorie (Rondon 65’), Damaşcan (Bărbuţ 66’). Antrenor: Cristiano Bergodi
  • UTA: Iacob - Vukcevic, Chindriş, Benga (Hoxhallari 57’), Dobrescu - Cascini, Batha – Otele (Jobello 56’), F. Matei (Stahl 65’), Şteau (Isac 64’) – Postolachi (Keseru 65’). Antrenor: Ilie Poenaru