VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

OFICIAL | Alexandru Tudorie revine în Liga 1! A semnat cu Sepsi OSK

Sepsi OSK Publicat de Răzvan Cîrceag pe 3 ian 2022

Sepsi OSK a anunţat oficial că a ajuns la un acord pentru transferul atacantului Alexandru Tudorie. Acesta a semnat un contract valabil pe un an şi jumătate, cu opţiune de prelungire.

Cel mai important sezon din cariera lui Tudorie a fost cel în care a ajuns la FCSB, de la Oţelul Galaţi. Însă nu a reuşit deloc să impresioneze în tricoul „roş-albastru” şi a fost cedat gratis la FC Voluntari.

Tudorie a evoluat ultima oară la Arsenal Tula, unde a ajuns în 2019 pentru suma de 400 de mii de euro. Au mai urmat o serie de împrumuturi la Voluntari şi CS U Craiova.

Acum, atacantul de 25 de ani s-a întors cu un transfer definitiv în Casa Liga 1, la Sepsi Sfântu Gheorghe.