Ireal! Doi titulari de la Rapid au "sărbătorit" în club înfrângerea cu Poli Iaşi Ireal! Doi titulari de la Rapid au "sărbătorit" în club înfrângerea cu Poli Iaşi
VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 2! Primă repriză plictisitoare VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 2! Primă repriză plictisitoare
Simeone, discurs ironic după remiza cu Almeria Simeone, discurs ironic după remiza cu Almeria
NEWS ALERT | CFR Cluj l-a transferat pe "Messi din Salento" NEWS ALERT | CFR Cluj l-a transferat pe "Messi din Salento"
Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una" Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una"
Edvard Novak, fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier! Eduard Novak a explicat ce s-a întâmplat Edvard Novak, fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier! Eduard Novak a explicat ce s-a întâmplat

OFICIAL ǀ Universitatea Cluj a anunţat că se desparte de trei jucători

U Cluj Publicat pe 6 sep 2022

Clubul Universitatea Cluj a anunţat, marţi dimineaţa, plecarea jucătorilor Paul Pîrvulescu, Alexandru Boiciuc şi Rolandas Baravykas.

Paul Pîrvulescu a fost transferat la echipa FK Csíkszereda Miercurea Ciuc.

Sosit pe Cluj Arena înaintea returului din sezonul trecut, Paul Pîrvulescu a bifat 11 partide în tricoul Universităţii în liga secundă. În Superliga, fundaşul stânga a fost utilizat în patru meciuri, în acest început de campionat.

În acest start de sezon, atacantul Alexandru Boiciuc a strâns şapte prezenţe în tricoul Universităţii Cluj, fără vreun gol marcat.

Fundaşul dreapta Rolandas Baravykas a fost titular în două meciuri în acest început al Superligii, în alte două partide intrând pe parcursul jocului.