VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ocazie mare irosită de Tavi Popescu în minutul 1 VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ocazie mare irosită de Tavi Popescu în minutul 1
VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo” VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo”
Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni
Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB
SPECIAL | România la turneele finale. Episodul 1: Regele Carol al II-lea, deschizătorul de drumuri SPECIAL | România la turneele finale. Episodul 1: Regele Carol al II-lea, deschizătorul de drumuri
VIDEO | Farul - Rapid 3-1. Giuleştenii sunt de nerecunoscut în play-off VIDEO | Farul - Rapid 3-1. Giuleştenii sunt de nerecunoscut în play-off

OGC Nice - FC Basel 1-2. Echipa elveţiană s-a calificat în semifinalele Conference League

Conference League Publicat pe 21 apr 2023

FC Basel a învins joi seara, în deplasare, după prelungiri, formaţia franceză OGC Nice, scor 2-1, în manşa secundă din sferturile Conference League. Basel s-a calificat în semifinale.

La Nisa, gazdele au deschis scorul repede, prin Laborde, în minutul 8, şi totul părea că se îndreaptă spre o calificare a lui Nice, cu scorul de 3-2 la general. Însă oaspeţii au egalat în minutul 86, prin Augustin, trimiţând meciul în prelungiri, iar Kasim Nuhu a înscris golul calificării în semifinale în minutul 98.

În semifinale, FC Basel va juca împotriva echipei italiene AC Fiorentina.

În cealaltă semifinală se vor întâlni West Ham United şi AZ Alkmaar.