VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

Omar El Kaddouri recunoaşte superioritatea celor de la FCSB. ”Au 13 puncte în plus, normal că merită titlul”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2024

FCSB s-a impus în deplasare, scor 1-0, cu CFR Cluj, în etapa a patra din play-off-ul Superligii.

Diferenţa dintre liderul FCSB şi echipa de pe locul secund este de 13 puncte.

Mijlocaşul Omar El Kaddouri (33 de ani) a intrat pe teren în minutul 70, dar nu a putut schimba soarta partidei. Fotbalistul marocan consideră că FCSB merită titlul, deoarece a dominat campionatul cap-coadă.

”Nu am început bine meciul, prima repriză nu a fost suficient de bună. Am pierdut prea multe mingi, le-am oferit prea mult spaţiu în atac. A doua parte a fost mai bună, am avut câteva ocazii, ei nu au mai creat multe ocazii. Dar ei au înscris, noi nu.

Nu cred că au jucat mai bine, poate în prima repriză, dar în a doua am fost mai buni. Sunt dezamăgit, ne-am antrenat foarte bine, eram încrezător, dar din păcate am pierdut. Speram la un rezultat mai bun.

Cred că lupta la titlu s-a terminat, dar luptăm până la capăt pentru al doilea loc. Trebuie să câştigăm următoarele meciuri, între locurile 2 şi 5 nu sunt multe puncte. Trebuie să fim concentraţi şi să luptăm până la finalul sezonului.

Când eşti la 13 puncte în spate cu 6 etape rămase, trebuie să fii realist. Locul 2 este obiectivul nostru, pentru care vom lupta până la final. FCSB? Au 13 puncte în plus, normal că merită titlul”
, a spus fotbalistul marocan, la flash-interviu.