Ultima oră
Zverev după ce a câştigat French Open. ”Am trăit cele mai frumoase momente din viaţa mea pe acest teren. Dar şi cel mai greu moment din viaţa mea” Zverev după ce a câştigat French Open. ”Am trăit cele mai frumoase momente din viaţa mea pe acest teren. Dar şi cel mai greu moment din viaţa mea”
Ziua nunţilor în fotbalul românesc! Trei internaţionali au spus DA Ziua nunţilor în fotbalul românesc! Trei internaţionali au spus DA
Gestul emoţionant făcut de Christian Eriksen la spital, la scurt timp după ce a trecut printr-o nouă cumpănă. ”M-a rugat să transmit” Gestul emoţionant făcut de Christian Eriksen la spital, la scurt timp după ce a trecut printr-o nouă cumpănă. ”M-a rugat să transmit”
Fostul internaţional de tineret Mihai Velisar a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 2 Fostul internaţional de tineret Mihai Velisar a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 2
Brian Riemer, selecţionerul Danemarcei, despre momentele delicate prin care trece din nou Christian Eriksen Brian Riemer, selecţionerul Danemarcei, despre momentele delicate prin care trece din nou Christian Eriksen
Ede Molnar a câştigat medalia de bronz pentru România la Campionatul European de MTB Eliminator Ede Molnar a câştigat medalia de bronz pentru România la Campionatul European de MTB Eliminator

Opţiune pentru cluburile cu pretenţii! Florin Gardoş pleacă de la Academica Clinceni: "În maximum două săptămâni voi fi jucător liber!"

Academica Clinceni Publicat pe 10 ian 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38232/20545017/1/gar.jpg


Neplătit de cinci luni, Florin Gardoş (33 de ani) şi-a depus memoriu şi anunţă că în perioada următoare va deveni jucător liber de contract şi va putea semna cu orice echipă.
 
Situaţia financiară de la Academica Clinceni e critică, iar jucătorii fug pe capete. Printre ei se numără şi fostul internaţional Florin Gardoş, cel pe care Ilie Poenaru l-a convins cu greu, în vară, să semneze un nou contract, valabil până în 2022. În timp ce conducerea clubului din Ilfov îl acuză că le-a transmis că se va lăsa de fotbal, dar doar cu scopul de a rupe contractul scadent în iunie, fostul apărător de la Southampton are alte planuri:
 
"1. În vară nu aveam cum “să fiu dat afară” pentru că oricum, contractul meu a expirat la sfârşitul lunii iunie 2021.
 
2. La insistenţa lui Ilie Poenaru, am semnat pentru încă un an, pe un salariu mai mare, nu mai mic (nu ar conta foarte mult pentru că oricum am luat doar un salariu din iunie până acum.
 
3. Am depus memoriu la sfârşitu lunii noiembrie. În maxim 2 saptamâni voi fi declarat “jucător liber”. 
 
4. Atâta timp cât nu-ţi plăteşti un jucător 5 luni, nu văd de ce ai mai avea pretenţia ca el să ramană la club. Dacă eram jucator străin, eram liber de prin 10-15 decembrie (cazul lui Vanzo), dar din păcate, la Ligă procedura e mult mai greoaie decât la FIFA", a transmis Gardoş, luni, într-un mesaj postat pe pagina personală de Facebook.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri