Ultima oră
Ce lovitură pentru Brazilia! Neymar e OUT Ce lovitură pentru Brazilia! Neymar e OUT
LIVE TEXT | SUA - Paraguay, ASTĂZI, de la 04:00, pe PrimaSport.ro! Americanii vor să debuteze cu victorie la Campionatul Mondial. Echipele de start LIVE TEXT | SUA - Paraguay, ASTĂZI, de la 04:00, pe PrimaSport.ro! Americanii vor să debuteze cu victorie la Campionatul Mondial. Echipele de start
Gigi Becali i-a anunţat plecarea, MM Stoica insistă să rămână la FCSB Gigi Becali i-a anunţat plecarea, MM Stoica insistă să rămână la FCSB
Nu ai plătit pensia alimentară, nu mergi la Cupa Mondială. Decizia luată de autorităţile argentiniene
Nu ai plătit pensia alimentară, nu mergi la Cupa Mondială. Decizia luată de autorităţile argentiniene
Jovo Lukic, reacţie de milioane după ce a debutat cu gol la Cupa Mondială: "Le mulţumesc din adâncul inimii" Jovo Lukic, reacţie de milioane după ce a debutat cu gol la Cupa Mondială: "Le mulţumesc din adâncul inimii"
Jackpot pentru "U" Cluj după golul marcat de Lukic la Cupa Mondială! Câţi bani încasează ardelenii Jackpot pentru "U" Cluj după golul marcat de Lukic la Cupa Mondială! Câţi bani încasează ardelenii

OUT de 6 luni, Paul Anton a semnat un nou contract: "Voi reveni"

Stranieri Publicat de Prima Sport pe 10 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Paul Anton continuă la Gyor, după ce clubul maghiar a decis să îi prelungească înţelegerea. Mijlocaşul român a semnat un nou contract valabil încă un sezon, cu opţiune pentru prelungirea acordului până în 2028.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38207/22439335/1/rps-1081.jpg

Ajuns în Ungaria în vara lui 2023, fostul căpitan al lui Dinamo a devenit unul dintre jucătorii apreciaţi ai liderului din campionatul maghiar. Chiar dacă nu a mai evoluat în ultimele şase luni din cauza unei pubalgii, oficialii lui Gyor au ales să îi ofere continuitate.

Problemele medicale l-au obligat pe Anton să suporte o intervenţie chirurgicală, însă conducerea clubului şi-a păstrat încrederea în experienţa şi aportul său la echipă.

"Sunt în perioada de recuperare, am avut ceva probleme în ultimele luni. Nu am mai evoluat din decembrie, dar acum sunt bine. Voi reveni în noul sezon. Am semnat cu Gyor un nou contract, 1+1. Sunt fericit, mă simt excelent. Sperăm să terminăm sezonul bine, depindem de noi.

Dacă vom câştiga, atunci suntem campioni. Cred că este un lucru meritat. A fost vorba despre o pubalgie, am încercat să o tratez.

După cum ştiţi, este destul de greu să-i dai de cap. Unii jucători au reuşit să o controleze prin fizioterapie, aşa cum am reuşit şi eu ceva timp, alţii au avut intervenţie chirurgicală. Am fost nevoit şi eu să apelez la asta, dar acum mi-am revenit", a spus Paul Anton, pentru digisport.ro.

Cotat la 250.000 de euro, potrivit Transfermarkt, Paul Anton face parte dintr-un grup important de români aflaţi la formaţia maghiară. Din lotul lui Gyor mai fac parte Dejan Boldor, Claudiu Bumba şi Ştefan Vlădoiu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Stranieri

Ultimele articole Toate articolele