Ultima oră
Iranul ameninţă cu întreruperea meciurilor de la Cupa Mondială în cazul în care vor apărea steaguri neautorizate sau vor fi scandate sloganuri împotriva sa Iranul ameninţă cu întreruperea meciurilor de la Cupa Mondială în cazul în care vor apărea steaguri neautorizate sau vor fi scandate sloganuri împotriva sa
George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat” George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat”
Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!” Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!”
Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta” Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta”
Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”

Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”
Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter

Ovidiu Burcă nu a avut milă de jucători, după ce a luat bătaie de la Steaua: ”Am fost o echipă fără personalitate!”

Sepsi OSK Publicat pe 30 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa Steaua a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia Sepsi OSK, în etapa a opta a Ligii a II-a.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38234/22183982/1/sc-otelul-galati-fc-rapid-1923-bucuresti-superliga-superbet-08-02-2025-1.jpg

Pentru Steaua a marcat Rubio (83 şi 90+3), iar pentru Sepsi a înscris Heras, în minutul 1.

Ovidiu Burcă a oferit o primă reacţie la sfârşitul partidei şi s-a declarat dezamăgit de rezultat obţinut. 

”Am fost o echipă fără personalitate!”

”Nu e greu de explicat. În a doua repriză trebuia să facem nişte lucruri şi nu s-au întâmplat. Am vorbit cu ei la pauză să menţinem presiunea sus, să ţinem de minge, dar nimic din lucrurile astea nu s-a întâmplat. Ca să câştigi aici îţi trebuie mentalitate de echipă învingătoare. Astăzi (n.r. marţi) nu am avut-o.

Trebuie personaliate, să ai curaj, să ţii mingea. Am pierdut şi puţin din structură, am pierdut doi jucători în primele minute. A trebuit să schimbăm cu jucători care nu sunt la capacitate maximă, dar astea nu sunt scuze. A doua repriză trebuia gestionată mult mai bine, dar am primit două goluri. 

Senzaţia pe care o am e că în a doua repriză am fost o echipă fără personalitate, fără curaj. E greu să obţii puncte aşa. Nu e simplu să integrezi jucători pe parcurs. Mulţi jucători au plecat, sunt mulţi noi care au venit pe parcurs şi trebuie integraţi.

Nu e simplu să promovezi, nu e simplu să reconstruieşti o echipă. Aşteptam mai mult la meciul ăsta. E păcat, pentru că e un club care are condiţii, are stabilitate financiară. E păcat să nu fie în Liga 1”, a declarat Ovidiu Burcă la flash-interviu. 

Lider în Liga 2 este Corvinul Hunedoara, cu 22 de puncte.

Steaua ocupă locul 6, cu 16 puncte, iar Sepsi este pe 11, cu 13 puncte. 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Sepsi OSK

Ultimele articole Toate articolele