Ultima oră
Mesajul transmis de Zeljko Kopic pentru Dinamo: ”Până la sfârşitul vieţii mele” Mesajul transmis de Zeljko Kopic pentru Dinamo: ”Până la sfârşitul vieţii mele”
Neaşteptat! Decizia luată de Donald Trump cu doar câteva ore înainte de startul Cupei Mondiale Neaşteptat! Decizia luată de Donald Trump cu doar câteva ore înainte de startul Cupei Mondiale
Este gata! A fost decis viitorul jucătorului lui Inter dorit de Barcelona Este gata! A fost decis viitorul jucătorului lui Inter dorit de Barcelona
Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii
LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026 LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026
Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început! Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început!

Panduru, Cosmescu şi Zotta concluzii după ce FCSB a remizat cu Unirea Slobozia: ”Să nu dai tu niciun gol?!” / ”Nu îi văd bine la baraj”

FCSB Publicat pe 11 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa Unirea Slobozia a terminat la egalitate luni seara, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia campioană, FCSB, în etapa a opta din play-off-ul Superligii.

Bucureştenii au încercat timid să atace poarta lui Robert Popa în prima parte a meciului de pe Arena Naţională. Ialomiţenii au părut că lovesc decisiv în minutul 44, când mingea a intrat în poarta lui Matei Popa, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid la Orozco. În partea secundă, Tănase a şutat la colţul scurt şi Robert Popa a respins, iar în ultimul minut de prelungire, al cincilea, Olaru a lovit bara transversală.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22441084/1/screenshot-2026-05-11-alle-23-40-07.png

 

S-a terminat 0-0, iar FCSB conduce în play-out, cu 37 de puncte. Unirea Slobozia are 22 de puncte şi nu are decât două opţiuni: retrogradare directă sau intrare în barajul de menţinere în Superligă.

Basarab Panduru, Constantin Zotta şi Bogdan Cosmescu au tras primele concluzii, în direct, la Prima Sport după ce FCSB şi cu Unirea Slobozia. Pandi îi atenţionează pe roş-albaştrii înainte de meciurile din baraj pentru Conference League. 

Basarab Panduru: ”0-0 cu Slobozia, 0-0 cu Metaloglobus, ok, nu e problema remiza, dar faci 0-0, adică nu dai niciun gol... Dar poate că azi nu a fost important rezultatul ci să găsească formula potrivită cu Botoşani acasă şi Dinamo în deplasare. 

Constantin Zotta: Se simte, se vede că nu e un antrenor acolo, care să coordonesez echipa, să aibă o autoritate. 

Bogdan Cosmescu: Cred că sunt foarte relaxaţi, nu ştiu, dacă îi ajută asta. Mi se pare că au argumente să câştige cu Botoşani, nu ştiu, cu Dinamo e greu. Nu ştiu care sunt calculul dar lui FCSB trebuie să se teamă puţin de meciurile ăstea două. Ok, Botoşani e îngrozitor de modestă... dar Dinamo îmi place cum joacă!”.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele