VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”

PAOK Salonic s-a calificat în sferturile de finală ale Conference League! Celelalte rezultate

Conference League Publicat de Răzvan Stîngă pe 18 mar 2022

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia belgiană Gent, în manşa a doua a optimilor de finală ale Conference League. În tur, scorul a fost de 1-0 pentru PAOK. Au marcat: Depoitre '40 / Crespo '20, Augusto '77.

La oaspeţi, Alexandru Mitriţă a intrat pe teren, în minutul 85, în locul lui Schwab.

Alte rezultate:

• AZ Almaar - Bodo Glimt, scor 2-2 după prelungiri (în tur 1-2);. Au marcat: Pavlidis '18, '30 / Pellegrino '26, Sampsted '105+1.
  • FC Basel - Olympique Marseille, scor 1-2 (în tur, 1-2); Au marcat: Ndoye '63 / Cengiz Under '74, Rongier '90+3.
  • FC Copenhaga - PSV Eindhoven, scor 0-4 (în tur, 4-4); Au marcat: Zahavi '10, '79, Gotze '38, Madueke '90+1.
  • Rennes - Leicester, scor 2-1 (în tur, 0-2); Au marcat: Bourigeaud '8, Tait '76 / Fofana '51.
  • AS Roma - Vitesse Arnhem, scor 1-1 (în tur, 1-0); A marcat: Tammy Abraham '90+1 / Wittek '62.
  • Feyenoord - Partizan Belgrad, scor 3-1 (în tur, 5-2); Au marcat: Dessers '45, Nelson '59, Linssen '90 / Gomes '61.
  • Lask Linz - Slavia Praga, scor 4-3 (în tur, 1-4). Au marcat: Wiesinger '36, '76, Gruber '88, Schmidt '89 / Olayinka '24, Bah '37, Sor '62. - Ousou (Slavia) a fost eliminat, în minutul 42. În minutul 85, a fost eliminat şi Plavsici, tot de la oaspeţi.

Echipele PAOK, Bodo Glimt, Marseille, PSV, Leicester City, AS Roma, Feyenoord şi Slavia au acces în sferturi.

Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturi şi semifinale va avea loc vineri, de la ora 16.00, la Nyon. Sferturile au loc la 7 şi 14 aprilie, semifinalele, la 28 aprilie şi 5 mai, iar finala, la 25 mai, la Tirana.