VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei
Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni
Swiatek a salvat trei mingi de meci şi a câştigat primul titlu la Madrid Open. Finală stelară cu Sabalenka Swiatek a salvat trei mingi de meci şi a câştigat primul titlu la Madrid Open. Finală stelară cu Sabalenka

Papa Francisc, mesaj emoţionant pentru Alessandro Zanardi

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 1 iul 2020

Italianul Alessandro Zanardi, fost pilot de Formula 1 şi cvadruplu medaliat cu aur la Jocurile Paralimpice, este internat în stare gravă, după un accident la o cursă ciclistă în Italia.

„Dragă Alessandro, povestea ta este un exemplu despre cum poţi reuşi să reporneşti după o oprire neaşteptată. Prin intermediul sportului, ne-ai învăţat cum să trăieşti o viaţă de prim plan, făcând din handicap o lecţie de umanitate”, i-a transmis suveranul pontif lui Zanardi.

Zanardi, în vârstă de 53 de ani, a fost transportat la spitalul din Siena, cu elicopterul, după un accident la o etapă din Toscana, când a pierdut controlul bicicletei, s-a răsturnat de două ori şi s-a izbit de un camion. "Coliziunea a fost teribilă", a declarat Mario Valentini, antrenorul echipei Italiei de ciclism handisport.