Ultima oră
Ce lovitură pentru Brazilia! Neymar e OUT Ce lovitură pentru Brazilia! Neymar e OUT
LIVE TEXT | SUA - Paraguay, ASTĂZI, de la 04:00, pe PrimaSport.ro! Americanii vor să debuteze cu victorie la Campionatul Mondial. Echipele de start LIVE TEXT | SUA - Paraguay, ASTĂZI, de la 04:00, pe PrimaSport.ro! Americanii vor să debuteze cu victorie la Campionatul Mondial. Echipele de start
Gigi Becali i-a anunţat plecarea, MM Stoica insistă să rămână la FCSB Gigi Becali i-a anunţat plecarea, MM Stoica insistă să rămână la FCSB
Nu ai plătit pensia alimentară, nu mergi la Cupa Mondială. Decizia luată de autorităţile argentiniene
Nu ai plătit pensia alimentară, nu mergi la Cupa Mondială. Decizia luată de autorităţile argentiniene
Jovo Lukic, reacţie de milioane după ce a debutat cu gol la Cupa Mondială: "Le mulţumesc din adâncul inimii" Jovo Lukic, reacţie de milioane după ce a debutat cu gol la Cupa Mondială: "Le mulţumesc din adâncul inimii"
Jackpot pentru "U" Cluj după golul marcat de Lukic la Cupa Mondială! Câţi bani încasează ardelenii Jackpot pentru "U" Cluj după golul marcat de Lukic la Cupa Mondială! Câţi bani încasează ardelenii

”Parcă ne simţim ca acasă pe Arena Naţională”. Schimbarea stadionului nu i-a priit lui Darius Olaru

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 11 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FCSB terminat la egalitate pe teren propriu, 0-0, cu Unirea Slobozia, în etapa cu numărul 8 din play-off-ul Superligii.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22441120/2/fcsb-petrolul-ploiesti-play-out-superliga-superbet-24-04-2026-4.jpg

 

Darius Olaru consideră că trecerea de pe Arena Naţională pe Ghencea a afectat prestaţia echipei, care în viziua sa a controlat însă meciul cu Slobozia.

”Un meci controlat de noi, am avut ocazii bune şi în prima repriză, şi pe finalul celei de-a doua reprize, dar nu am reuşit să marcăm, ne pare rău şi mergem mai departe. Până la baraj mai avem un meci, trebuie să ne antrenăm, să continuăm. Ne aşteaptă un meci important. Trebuie să ne antrenăm şi să fim cea mai bună varianta a noastră la meciul cu Botoşani.

A fost un sezon greu, dar, atât timp cât avem pentru ce lupta, trebuie să avem motivaţie, să ne antrenăm şi să fim în cea mai bună versiune a noastră la meciul cu FC Botoşani.

Avem ocazii, controlăm jocul. Mai multă concentrare la finalizare ne va face să marcăm. Am jucat şi cu adversare, cu tot respectul, care s-au apărat, au stat jos şi au jucat contraatac. Asta a fost. Noi n-am fost lucizi la finalizare.

Din păcate, nu am reuşit să câştigăm. Am mai spus-o şi în trecut. Cumva, reperele pentru noi. Parcă ne simţim ca acasă pe Arena Naţională”
, a spus Olaru, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele