Ultima oră
Zverev după ce a câştigat French Open. ”Am trăit cele mai frumoase momente din viaţa mea pe acest teren. Dar şi cel mai greu moment din viaţa mea” Zverev după ce a câştigat French Open. ”Am trăit cele mai frumoase momente din viaţa mea pe acest teren. Dar şi cel mai greu moment din viaţa mea”
Ziua nunţilor în fotbalul românesc! Trei internaţionali au spus DA Ziua nunţilor în fotbalul românesc! Trei internaţionali au spus DA
Gestul emoţionant făcut de Christian Eriksen la spital, la scurt timp după ce a trecut printr-o nouă cumpănă. ”M-a rugat să transmit” Gestul emoţionant făcut de Christian Eriksen la spital, la scurt timp după ce a trecut printr-o nouă cumpănă. ”M-a rugat să transmit”
Fostul internaţional de tineret Mihai Velisar a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 2 Fostul internaţional de tineret Mihai Velisar a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 2
Brian Riemer, selecţionerul Danemarcei, despre momentele delicate prin care trece din nou Christian Eriksen Brian Riemer, selecţionerul Danemarcei, despre momentele delicate prin care trece din nou Christian Eriksen
Ede Molnar a câştigat medalia de bronz pentru România la Campionatul European de MTB Eliminator Ede Molnar a câştigat medalia de bronz pentru România la Campionatul European de MTB Eliminator

Patru persoane au fost condamnate pentru infracţiuni motivate de ură după ameninţări la adresa lui Vinicius în 2023

Real Madrid Publicat de Daian Cutu pe 16 iun 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Un tribunal din Madrid a condamnat, luni, patru bărbaţi la pedepse cu închisoarea pentru o infracţiune motivată de ură împotriva lui Vinicius Jr.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38288/22069465/3/profimedia-0989338633.jpg

 

Potrivit unei declaraţii emise de La Liga în aceeaşi zi, bărbaţii au fost implicaţi în afişarea unei pancarte pe care scria „Madrid urăşte Realul”, sub care era agăţat un manechin care purta tricoul lui Vinicius.

Incidentul, care a avut loc la 26 ianuarie 2023 în timpul derby-ului Cupei Regelui dintre Real şi Atlético Madrid, a fost legat de gruparea de extremă dreapta Frente Atlético.

Tribunalul a dispus o pedeapsă totală de 22 de luni de închisoare şi o amendă de 1 084 de euro pentru primul inculpat şi de 14 luni de închisoare şi o amendă de 720 de euro pentru fiecare dintre ceilalţi trei. Aceştia au primit, de asemenea, un ordin de restricţie care le impune să nu se afle la mai puţin de un kilometru de jucătorul brazilian, de locuinţa şi locul său de muncă, precum şi interdicţia de a merge pe stadion.

Totuşi, cei patru bărbaţi nu vor merge la închisoare, deoarece au semnat o scrisoare de scuze adresată lui Vinicius, Real Madrid, La Liga şi Federaţiei Spaniole de Fotbal (RFEF).

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Real Madrid

Ultimele articole Toate articolele