Ultima oră
Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!" Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!"
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”
Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu
Anderson Ceara, replică acidă după transferul ratat la FCSB: "Am multe guri de închis!" Anderson Ceara, replică acidă după transferul ratat la FCSB: "Am multe guri de închis!"
Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”

Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”

Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”

Oțelul Galați Publicat de Prima Sport astăzi, 12:51
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

SC Oţelul Galaţi anunţă că fundaşul central Paul Iacob şi-a prelungit contractul pentru încă un sezon, urmând să îmbrace şi în stagiunea 2026-2027 tricoul roş-alb-albastru.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40006/22491094/1/sc-otelul-galati-afc-unirea-04-slobozia-superliga-superbet-05-12-2025.jpg

Ajuns la Galaţi într-un moment important al reconstrucţiei echipei, Paul a devenit rapid mai mult decât un jucător al Oţelului. Prin atitudine şi spiritul de luptă demonstrate meci de meci, fundaşul originar din Constanţa şi-a câştigat respectul colegilor, al staff-ului tehnic şi, mai ales, al suporterilor roş-alb-albaştri.

În sezonul trecut, Paul Iacob, 30 de ani, a fost unul dintre liderii din vestiar şi unul dintre oamenii care au contribuit la consolidarea Oţelului în elita fotbalului românesc. 

„Sunt fericit că voi continua la Oţelul. Am trăit momente speciale aici, iar relaţia pe care am construit-o cu acest club şi cu suporterii săi a cântărit enorm în decizia mea. Mă simt apreciat la Galaţi şi simt că mai avem multe obiective de îndeplinit împreună. Voi continua să dau totul pentru această echipă şi pentru aceşti suporteri extraordinari”, a declarat Iacob.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Oțelul Galați

Ultimele articole Toate articolele