Ultima oră
Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit
Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial
Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil” Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului
David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat” David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat”
Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia

Pep Guardiola a răbufnit: ”Nu înţeleg cum am supravieţuit!”

Manchester City Publicat pe 21 apr 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38269/21565789/1/mancitycom.jpg

Două semifinale în patru zile. Aceasta a fost provocarea cu care s-a confruntat Manchester City, care a învins-o pe Chelsea cu 1-0 în semifinalele Cupei Angliei, sâmbătă, la trei zile după eliminarea din Liga Campionilor în faţa lui Real Madrid (1-1, 3-4, la loviturile de departajare).

În pofida victoriei echipei sale în faţa celor de la Chelsea, graţie unui gol marcat pe final de Bernardo Silva, Pep Guardiola a protestat vehement, într-o conferinţă de presă, la adresa acestui program infernal.

”Nu înţeleg cum am supravieţuit!”

"Este inacceptabil să fi jucat astăzi. Nu este normal. Pentru sănătatea jucătorilor, este inacceptabil", a spus el, amintind că meciul de miercuri seară din Liga Campionilor cu Real Madrid a durat mai mult de 120 de minute din cauza prelungirilor.

"Nu înţeleg cum am supravieţuit astăzi", a spus el. "Ştiu că Cupa este o competiţie specială aici, dar trebuie să vă gândiţi la jucători. De ce nu am jucat duminică? Manchester United şi Coventry (care se întâlnesc în cealaltă semifinală, duminică, de la ora 16.30) nu au jucat la mijlocul săptămânii. Vrem să jucăm fotbal, iubim acest sport, dar asta e o porcărie", a spus el.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Manchester City

Ultimele articole Toate articolele