Ultima oră
Massimo Calvelli, fost şef la ATP, este directorul general al AC Milan Massimo Calvelli, fost şef la ATP, este directorul general al AC Milan
David Popovici a reuşit cel mai bun timp din carieră în proba de 50 de metri liber David Popovici a reuşit cel mai bun timp din carieră în proba de 50 de metri liber
Ultimul jucător transferat de Dinamo a ajuns în cantonamentul echipei din Polonia şi a oferit primele declaraţii! Ultimul jucător transferat de Dinamo a ajuns în cantonamentul echipei din Polonia şi a oferit primele declaraţii!
LIVE TEXT | Senegal – Irak 1-0. Sulaka, eliminat din minutul 12 LIVE TEXT | Senegal – Irak 1-0. Sulaka, eliminat din minutul 12
LIVE TEXT | Norvegia – Franţa 1-3. Maignan apără penalty în startul reprizei secunde LIVE TEXT | Norvegia – Franţa 1-3. Maignan apără penalty în startul reprizei secunde
Ucraineanul Oleksandr Usyk renunţă la cele trei centuri mondiale la categoria grea Ucraineanul Oleksandr Usyk renunţă la cele trei centuri mondiale la categoria grea

Pep Guardiola, afectat în urma înfrângerilor pe bandă rulantă suferite de Manchester City. „Întotdeauna s-a întâmplat asta”

Manchester City Publicat pe 14 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Tehnicianul formaţiei Manchester City, Pep Guardiola, spune că este „bine”, deşi admite că somnul şi dieta sa sunt afectate de cea mai slabă serie de rezultate din întreaga sa carieră de manager, informează BBC.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38269/21868304/1/profimedia-0776256769.jpg

Într-un interviu acordat fostului internaţional italian Luca Toni pentru Amazon Prime Sport înainte de înfrângerea de miercuri din Liga Campionilor cu Juventus, Guardiola a vorbit despre impactul personal pe care l-a avut scăderea bruscă a formei celor de la City.

Guardiola a spus că starea sa de spirit a fost „urâtă”, că somnul său a fost „mai rău” şi că mânca mai dietetic, deoarece digestia sa a avut de suferit.

City intră în derbiul de duminică cu Manchester United pe Etihad Stadium după ce a câştigat doar unul din ultimele 10 meciuri.

„Totuşi, sunt bine. În meseriile noastre vrem întotdeauna să facem tot ce putem mai bine sau cât mai bine posibil. Când acest lucru nu se întâmplă, eşti mai inconfortabil decât atunci când situaţia merge bine, întotdeauna s-a întâmplat asta. În momentele bune sunt mai fericit, dar când ajung la următorul meci sunt încă preocupat de ceea ce trebuie să fac. Nu există nicio fiinţă umană care să facă o activitate şi să nu conteze cum o face”, a declarat Guardiola.

Guardiola a spus că City trebuie să se apere mai bine şi „să evite să facă greşeli în apărare şi atac”.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Manchester City

Ultimele articole Toate articolele