Ultima oră
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor
Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion” Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion”
Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA

Pep Guardiola, la meciul 100 ca antrenor în Liga Campionilor. ”Îmi dau seama că îmbătrânesc”

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 24 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Pep Guardiola, tehnicianul chipei Manchester City, se va afla la 100 de meciuri disputate în Liga Campionilor în calitate de antrenor, marţi, la partida cu Bayer Leverkusen.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22249247/1/profimedia-0966187339.jpg

 

”Îmi dau seama că îmbătrânesc. Fiecare meci este o etapă importantă. Este bine. Înseamnă că am fost acolo în fiecare sezon. Este o competiţie uriaşă. Este specială pentru jucători. Să te măsori cu cele mai bune echipe din Europa este incredibil, o experienţă uriaşă. Pentru club, în ceea ce priveşte reputaţia, prestigiul şi aspectele financiare, este extrem de important”, a declarat Guardiola, într-o conferinţă de presă. 

Antrenorul echipei Mnachester City a avut o altercaţie cu un cameraman de pe marginea terenului după înfrângerea cu Newcastle şi şi-a cerut scuze pentru comportamentul său neadecvat.

„Mă simt jenat şi ruşinat când văd asta. Nu-mi place. Îmi cer scuze cameramanului. Sunt cine sunt. Chiar şi după 1000 de meciuri, nu sunt o persoană perfectă şi fac greşeli. Îmi apăr echipa şi clubul”, a adăugat el. 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri