”Vom juca la intensitate maximă”. Alex Chipciu promite că ”U” Cluj va da totul cu Dinamo ”Vom juca la intensitate maximă”. Alex Chipciu promite că ”U” Cluj va da totul cu Dinamo
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ilfovenii au fost mai periculoşi în prima repriză VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ilfovenii au fost mai periculoşi în prima repriză
Elias Charalambous, anunţ surprinzător despre prelungirea contractului cu FCSB. ”Vom vedea” Elias Charalambous, anunţ surprinzător despre prelungirea contractului cu FCSB. ”Vom vedea”
Antrenorul din Superliga, nemulţumit înaintea partidei din play-out. „Dumnezeu ar trebui să fie supărat pe ei” Antrenorul din Superliga, nemulţumit înaintea partidei din play-out. „Dumnezeu ar trebui să fie supărat pe ei”
VIDEO | Sărbătoare la Slobozia! Unirea a celebrat alături de fani prima promovare din istorie în Superliga VIDEO | Sărbătoare la Slobozia! Unirea a celebrat alături de fani prima promovare din istorie în Superliga
Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris

Performanţă unică pentru Haaland! Nici Ronaldo sau Messi nu au reuşit aşa ceva

Bundesliga Publicat pe 18 mai 2020

La doar 19 ani, Erling Haaland a bifat un record pe care nici Messi şi nici Ronaldo nu l-au atins. Norvegianul din atacul Borussiei Dortmund a marcat într-un singur sezon, 41 de goluri. Argentinianul şi portughezul nu s-au apropiat de o astfel de performanţă la 19 ani.

Ultima reuşită a venit chiar în prima etapă a reluării Bundesligii, cu Schalke 04, în meciul de pe teren propriu. Haaland şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în prima repriză, într-o victorie zdrobitoare a Borussiei, cu 4-0.

Haaland a venit la Dortmund la începutul anului, de la Red Bull Salszburg, pentru 20 de milioane de euro. În acest timp a prins 12 meciuri, a marcat de 13 ori şi oferit 3 pase de gol. Celelalte 28 de reuşite au fost marcate în tricoul formaţiei austriece.

Spectacolul din Bundesliga se vede pe canalele LOOK.