VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie
Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore
CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României
Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem
Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid

Petrolul a învins pe Lechia Gdansk, scor 2-0, în Antalya

Petrolul Ploiești Publicat pe 11 ian 2023

Echipa Petrolul Ploieşti a învins miercuri, în cantonamentul din Antalya, formaţia poloneză Lechia Gdansk, scor 2-0.

Petrolul s-a impus prin două goluri marcate în repriza secundă a meciului. Autorul golurilor ploieştene a fost Robert Moldoveanu, în minutele 49 şi 89.

Jucătorii folosiţi de către staff-ul tehnic al “galben-albaştrilor”:

Petrolul (repriza 1): Moroz – Achim, Meijers, Mathaus – Olaru (cpt), Dumitriu, Seto, Tolea – Moldoveanu, Budescu, Grozav.

Petrolul (repriza 2): Leitner – Achim, Meijers, Mathaus – Borţa, Seto, Purtic, Velisar – Bratu, Moldoveanu, Grozav. Din minutul 80 au mai intrat juniorii Juan Pătraşcu, Mihnea Rădulescu şi Mario Ioniţă, cei care i-au înlocuit pe Mathaus, Grozav şi Seto.