Ultima oră
Se destramă FCSB? Becali i-a setat preţul unui titular, apoi i-a fost anunţată plecarea: "Gigi îi dă drumul" Se destramă FCSB? Becali i-a setat preţul unui titular, apoi i-a fost anunţată plecarea: "Gigi îi dă drumul"
Decizia luată de Rapid cu privire la Kader Keita, după ce ivorianul a fost trimis în judecată Decizia luată de Rapid cu privire la Kader Keita, după ce ivorianul a fost trimis în judecată
Raluca Strămăturaru, printre sportivii aleşi să expună obiecte la Muzeul Olimpic de la Lausanne Raluca Strămăturaru, printre sportivii aleşi să expună obiecte la Muzeul Olimpic de la Lausanne
Daniel Pancu primeşte întăriri! O nouă mutare pe axa Genoa - Rapid: "Bun venit" Daniel Pancu primeşte întăriri! O nouă mutare pe axa Genoa - Rapid: "Bun venit"
Întrebarea lui Basarab Panduru care l-a pus în dificultate pe Victor Angelescu înainte de noul sezon: ”Se întâmplă în fiecare an” | VIDEO EXCLUSIV Întrebarea lui Basarab Panduru care l-a pus în dificultate pe Victor Angelescu înainte de noul sezon: ”Se întâmplă în fiecare an” | VIDEO EXCLUSIV
Mamadou Thiam s-a despărţit de FCSB şi este aproape să semneze cu alt club din Superliga Mamadou Thiam s-a despărţit de FCSB şi este aproape să semneze cu alt club din Superliga

Petrolul, pe un butoi de pulbere! Paul Papp a aprins spiritele după ce a făcut semne obscene către suporteri în meciul cu Dinamo

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 16 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Paul Papp, fundaşul Petrolului, a avut un conflict cu suporterii în timpul partidei pierdută de echipa sa în faţa lui Dinamo, scor 0-3, în etapa cu numărul nouă din SuperLigă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22166267/1/petrolul-ploiesti-dinamo-bucuresti-superliga-superbet-15-09-2025-1.jpg

 

Petrolul se afundă tot mai adânc în subsolul clasamentului. „Lupii galbeni” au suferit a cincea înfrângere a sezonului, 0-3 cu Dinamo, şi rămân pe locul 14. Ploieştenii au strâns doar şase puncte în primele nouă etape din SuperLigă, singura victorie venind în etapa a treia, 3-0 cu Metaloglobus.

Rezultatele negative au dat naştere unor tensiuni atât între suporteri şi Liviu Ciobotariu, a cărei demisie a fost cerută la finalul partidei, cât şi între fani şi jucători. Unul dintre cei mai vizaţi fotbalişti în timpul meciului cu Dinamo a fost Paul Papp.

Fanii l-au mustrat constant în partida cu Dinamo. La un moment dat, fundaşul nu a mai suportat criticile venite din tribună şi le-a arătat suporterilor gesturi obscene.

“În legătură cu semnele obscene pe care le-am arătat, vreau să-mi cer scuze în faţa telespectatorilor, în faţa copiilor.

(n.r. despre fanii dinamovişti) Lor nu le cer scuze, pentru că m-au înjurat tot meciul. La final m-au înjurat… Dacă aş putea să reproduc, v-aş spune, dar nu are rost. Deci tot meciul m-au înjurat! Normal că eşti frustrat, mai ales când pierzi. Eu nu le-am făcut nimic.

Eram frustrat, am recurs la gesturi obscene, îmi pare rău. Nu ştiu ce au cu mine, nu le-am făcut nimic”, a declarat Paul Papp.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele